Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare

Just Be Perfect!(+18)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Just Be Perfect!(+18)

Mesaj Scris de Senna Maxyana la data de Sam Mai 18, 2013 10:36 am

Cine esti? Cine sunt? Eu sunt Senna, numele meu l-ai vazut deja si iti voi explica spatele carti ce nu exista:
Sakura Haruno sufera de o boala incurabila? Sau pshihologica? Este nebuna sau doar o simpla pacienta cu multe deficiente? Baiatul perfect nu ii bate la usa, dar ii starneste o curiozitate. O diferenta este intre ei, cine va fi capabil sa o ignore? Amandoi? Unul? Sau poate niciunul. Cititi si ganditi-va mai bine, recititi dandu-va seama de incapibilitatea ei. Lectura placuta!

Just Be Perfect!

Nu sunt, si stiu asta. Nu sunt perfecta si nu voi da niciodata semen de perfectiune. Glumesc, perfectiunea este un stadiu Dumnezesc pentru mine. Perfectiunea ar trebui sa insemne imperfectiunea, dar oare e asa? Se spune ca e linia orizontului, dar de ce? Nimeni nu se naste perfect, absolut nimeni. Dar chiar toti se cred asa, inca o data: De ce?
Nu sunt nici normala, poate sunt chiar nebuna. Nebuna in adevaratul sens al cuvantului. Nu am o alta perspectiva a universului, o alta lume in care toti sunt fericiti, spargand in dinti acadele. Ci sunt ca toata lumea, oare sunt? Ce am facut eu sau ascendenti mei incat sa merit asta?
Nu voi afla niciodata de ce nu sunt ca toata lumea.

Chapter I

Toamna este in totdeauna cel mai frumos anotim al anului, mirosul mortii din jur hraneste optimistii de peste tot. Lumina sa slaba, intra treptat printre jaluzelele intinse de la singura fereastra din incaperea Domnului Director. Camera era monotona, asa cum te-ai fi asteptat sa o gasesti. Un covor, doua scaune in fata biroului negru si unul in spate, cu roti. Un dulap si un tablou pricajit cu o ilustratie neinteresanta. Domnul Director Uzumaki statea cu mainile incrucisate pe suprafata biroului, ascunzandu-si fata in acesta. Gandindu-se profund si foarte profund, nestiind cu ce sa inceapa. Ofta usor, parul sau blond, clintindu-se o data cu fata sa. Isi deschise ochii albastrii si se uita la persoana din fata lui. Din cauza camerei, pielea sa era mai intunecata decat era normal, fiind brazdata de putinele fascicule de lumina ce intrau printre jaluzele.
Fata de 18 ani, in ultimul an al liceului. Statea linistita pe unul din scaunele din fata biroului, foarte inconfortabile. Avea genunchi la piept, jucanduse cu limba tenisilor ei. Privirea ii era absolut neexpresiva, pierduta undeva in visarea continua. Parul ei, era dezordonat. Insa avea aceiasi nuanta ciudata ca florile de cires din mult indeparatata Japonie, Tara Soarelui Rasare. Barbatul blond, deschisese gura sa inceapa o discutie, dar o inchise imediat. Nu avea idee cu ce sa inceapa. Sa o ia direct, sau sa incerce sa ii bata apropo-uri? In orice caz, sa o lase libera, nu era o solutie. Poate daca se facea ca vorbeste la telefon, dar nu. Trebuia sa aiba o discutie serioasa cu aceasta fata si nu mai putea fi amanata. Datorita gandurilor sale agitate, se ridica instinctiv trandindu-si pumni de suprafata biroului. Ea nici nu tresari, nu isi ridicase privirea. Nu voia sa se uite la el, el era un nimeni. Un director de 23 de ani ce era prea tanar pentru aceast titlu.
-Esti inexistent pentru mine.
Barbatul isi fixa ochii asupra ei, ea nici nu isi ridicase fata.
-Sakura, trebuie sa incetezi cu acest comportament neobrazat. Chiar doresti sa te exmatriculez si sa te interneze careva la un Spital de Nebuni?
Ea nu ii spusese nimic, jucanduse cu sireturile. Desfacandu-le, facandu-le fundite, desfacandu-le din nou si din nou. Chiar nu ii pasa. Daduse din umeri, lasandu-si usor picioarele pe podeaua veche de cand lumea.
-Am terminat aici, ma intorc in clasa.
-Nu poti, domnisoara Haruno. Trebuie neaparat..
Ea se opri, inima ei tresarindu-i si un mic tremurat o apucase. Isi indrepta spatele, dandu-si parul dupa o ureche. Se intoarse plina de sclipire, uitandu-se la el cu un zambet senzual. Vazu camasa pe care o purta, si isi daduse drumul la primi nasturi in asa fel in care se observa sutientul rosiatic. Coloarea sangelui il excita mereu pe el, dar se abtinuse. Isi imprumutase un mers de felina, mergand tinta catre el. Cu fiecare pas mai aproape, directorul simtea ca nu era ceva in regula cu ea. Nu era aceiasi Sakura pe care o stia ea, ci era Ea. Fata isi puse mana pe trupul sau, direct la inima care batea cu putere. Isi trecuse senzual limba printre buzele subtiri si incolore. Il impinse pe birou, si isi puse un genunchi pe suprafata biroului. Sprijinindu-se in asa fel incat sa fie cat mai aproape de fata lui. Camasa lui statea sifonat, ea avand o dorinta sa o sfasie cu unghiile, chiar atunci.
-Ai memorie de scurta durata, directore. Si eu care credeam ca fostul meu iubitel imi va lasa corpul sa plece la ore. Dar tu, il doresti aici si acum, nu?
Barbatul inghitise in sec, fata oferindu-i o fantezie pe tava. Incercase sa nu ii asculte cuvintele ce erau profunde si pline de emotie, prea multe emotii si fapte neortodoxe.
-Vrei sa il vezi vibrand, deasupra/sub tine? Sau ai dori mai exact sa ma lasi sa parasesc nenorocitul asta de birou, sunt sigura ca tu nu vrei sa iti strici reputatia tragandu-i-o unei eleve. Vrei? Haide, nu cost bani. Isi puse mainile pe sani, rotindu-i simetric. Cu un singur deget, deschisese toata camasa. Observase ca panatloni directorului, si anume aceea parte, se umflase. Isi puse mainile in jurul gatului sau, indreptandu-se catre o singura traiectorie: buzele. Erau atat de apropiati incat ar fi fost prea pacat sa intre cineva chiar atunci pe usa, dar nu era desi nu intrase nimeni si poate nu va intra. 1 mm ce ii mai despartea si ea isi indrepta buzele catre gatul sau, unde il muscase cu obraznicie pana la darea sangelui. El gemu puternic de durere, punandu-si mana imediat la rana. Fata se intoarse pe calcaie, indreptandu-se catre iesire in timp ce isi aranja camasa.

Obraznicatura mare ce esti..mmrrr, tot o bunaciune ai ramas si dupa ce ai preluat fraiele nenorocitului de liceu.
Ce faci acolo? De ce imi stai in cale? De ce ai facut asta?
Recunoaste ca nu ti-a placut! Doreai atat de mult sa il saruti incat imi era mila de tine!
Nu ti-am cerut eu asta, te urasc! Lasa-ma in pace.
So crezu tu, draguta. Cu cat am mai mult spatiu cu atat mai mult profit de timpul asta.
Imi vreau corpul, nu esti eu! Esti un fenomen necunoscut, nu ai viata.
Na, serios? Atunci corpul tau e somnambul, hahaa.
De ce mi se intampla mie una ca asta…
Eu sunt adevarata tu, nu tu. Timida si nervoasa Sakura Haruno. Eu, si doar eu sunt adevaratul Tu!

Ultima editare efectuata de catre Senna Maxyana in Sam Mai 18, 2013 12:32 pm, editata de 1 ori

Senna Maxyana
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Sagetator Mesaje : 20

Reputatie : 0

Data nasterii : 18/12/1991

Varsta : 25

Localizare : Cat de departe sa imi duci inima :X

Hobbie : La la la laa

Stare de spirit : Beter than yesterday and more better every day

Comentarii :

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Just Be Perfect!(+18)

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» la data de Sam Mai 18, 2013 10:40 am

Edit : PRIMAAA
Genial,imi place mult ideea.
Saraca Sakura se pare ca sufera de dubla personalitate,si era cat pe ce sa o faca cu Naruto=))haha.
Deabia astept sa aflu ce se mai intampla in continuare.
Totusi tin sa te anunt ca il vreau pe Uchihaaaa,repede,iar partea rea si perversa a zoraliei sa preia controlul,sa sara pe el si sa....eh el ca un gentelman ce e nu o sa o refuze:D

Vorbesc prea mult?Ei bine vreau urgent next!!!

Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Sam Mai 18, 2013 11:40 am, editata de 2 ori
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Varsta : 19

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)

Sus In jos

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) la data de Sam Mai 18, 2013 11:08 am

edit:
Ce avem noi aici, fic nou al orizont, si pe linga asta mai e si +18,
specifi max.Imi palce partea asta a Sakurei unde e rea si poate
inebuni pe oricenie cu o privire. Dra il vreua pe Uchiha si nu gulmesc. nebun

Ultima editare efectuata de catre Ilinca(Ily) in Sam Mai 18, 2013 1:12 pm, editata de 1 ori
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Reputatie : 14

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.

Vezi profilul utilizatorului http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Senna Maxyana la data de Sam Mai 18, 2013 12:29 pm

Chapter II

Ce-ar fi daca as lasa totul in urma?
Eh, macar de-as stii ca nu s-a intamplat nimic niciodata, ca eu n-as fi o ciudata.
Dar e greu, eu sunt si voi fi mereu diferita de toti. Prin una sau mai multe lucruri, prin Ea. Ea care imi preaia mereu corpul si ajung mereu sa ma cert cu mine, sa ma cert cu restul. Sa tip din senin, sa fiu mereu nervoasa. Asta e definitia mea: o ciudata.

Statea sprijinita de pervaz, uitandu-se cum din prunul din fata casei cadeau treptat, frunza cu frunza. Rosiatice sau galbui. Se apleca, lasandu-se dupa pervaz si indreptandu-se catre prun. Sub el statea vesnicul leagan care era acolo de cand se stia pe dansa. Aceiasi sfoara veche, aceiasi bucata de lemn veche desi ciudat ca neputrezita. Se aseza incet, temandu-se parca sa nu cada. Isi luase picioarele de la sol, balasandu-se usor ca intr-un lung si trist cantec de adio. Frunzele cadeau una dupa alta, chiar mai repede. Fredona incet o melodie auzita dinauzi, in clasa. Lasandu-se purtata de visele ei si de abilitatea de a adormi cu ochii deschisi. Altfel nu avea cum pierde vremea, din cauza comportamentului ei-nu mai avea prieteni. Dar nu le simtea lipsa, cei care nu doreau sa o aiba ca prieten stateau departe si cine ar fi pretuit-o pentru cine era cu adevarat, ar fi acum, chiar langa pom.
Privi casa subreda, numarand ore, zile, luni sau ani pana s-ar putea prabusi din senin.
Era ca de obicei, singura acasa.
Fatele ei muncea la acea ora, muncea 16/24. Rare ori avea sansa sa il vada. Uitase privirea lui, ochii sai verzi de smarald si parul brunet. Uitase zambetul sau, uitase pana si neinsemnata lui umbra. Dar in a sa umbra, nu se ascundea absolut nimic. Nu asa ca in a ei, unde umbra ei putea lua forma fizica. Sa vorbeasca, sa gandeasca, sa fie o fiinta si in acelasi timp, nefiind. Daca nu s-ar fi temut de acea nefiinta, nu ar fi luat-o in considerare. Asa cum facea in copilarie, prieteni imaginari ce devenisera atat de aporpiati de copii incat ii vedeau, in toata splendoarea lor. Uneori credea ca erau fantome, dar nu era adevarat astfel, ar fi vazut-o pe mama sa in fiecare zi bantuind bucataria. Locul mortii ei.
Cu jale isi aminti scena mortii ei, femeia care ii daduse viata. Isi stapanea lacrimile din ochii, continuandu-si in minte un mic filmulet cu scena oribila. Asistate, chiar in “primul rand”. Mai era si tatal ei, care statea atat de linistit la masa, tinand-o de manuta frageda pe ea. Femeia a carui nume fusese Hirukaze, luase un cutit ce avea manerul inghetat intr-un dreptunghi. Il lasase pe gresia rece a bucatariei, neavand sa se topeasca. Femeia facu o pirueta si la o impedicare intentionata, cazuse cu gatul direct in lama cutitului, sangele tasnindu-i din fata si din spatele gatului. Ea desi asistate, nu spuse un cuvant. Inima ii era la fel de inghetata ca si gheata de la manerul cutitului. Poate, mereu se gandea ea, ca fusese prea mica sa stie ce se intampla. Dar in acea mare de sange, nu aveai cum sa fii atat de prost incat sa nu stii ce se intampla. Se lasa pe spate, cazand in mormanul de frunze rosii-aramii-aurii.
-Poate aici imi va fi si mie mormantul, nu mama?

Ce gandire stupida am. Poate daca as vrea sa mor, mi-as alege ceva mai dramatic. Sa ma arunc de pe liceu?
-Sakura, ce naiba faci acolo?
Vocea ii era cunoscuta, el intrase pe porta si mai subreda decat casa. Purta un palton negru cu o esarfa portocalie, avand cateva dosare sustinute de bratul stang. Arata la fel ca in totdeauna. Impecabil. Chiar si ca adineauri. Parul sau blond, avea aceiasi stralucire si toamna, si vara, si iarna, si primavara. Se apleca spre ea, de unde o ridica usor. Ea nu se impotrivise.
-Stii, aici in Autum Falls, este cea mai rece toamna din tara. Nu ar trebui sa stai asa de lipsita de griji pe solul rece, poti raci.
-Scoala e oribila, viata mea e enervanta, nu mai am mama si tata este la inchisoare. Fratemiu lucreaza mereu, colegii ma vad o nebuna. O pshihopata ma urmareste din umbra…Iar tu crezi ca o raceala ESTE CEA MAI MARE GRIJA A MEA IN MOMENTUL DE FATA?!
Domnul director se cutremura la tipatul ei, asteptand chiar sa inceapa sa il ia la suturi. Ii zambise si ea se simti brusc trista ca tipase la el, isi apleca fata si isi ceruse scuze.
-Nu e nimic, spuse zambind, pana la urma am fost impreuna si nu cred ca sunt pe lista ta de oameni favoriti. Eram ingrijorat, ca ai trecut prin multe si..
-Daca ai venit sa iti zici ca ti-e mila de mine, esti invitatul meu sa iesi afara!
-Dar Sakura…
-Oh, nici un “Dar Sakura..” ma lasi? Nu stiu cat de mult ai tu tupeul asta, si macar sa te intereseze siguranta mea atunci cand ai vrut sa ti-o tragi cu Hineko.
Uzumaki se uita mirat la ea, nestiind cine o mai fi si Hineko dar isi amintise intr-un final faza intamplata in birou. Dar era aceiasi Sakura, dupa parerea lui. Si Hineko cine ar mai fi putut fi? Vreo fantoma care ii poseda corpul ca sa si-o puna cu el? Daduse din umeri, chiar nu o intelegea pe fata asta. Femeile in general sunt neintelese dar ea era prima pe lista lui. Si va ramane asa mereu. Naruto, neavand de ales. Trebui sa plece, desi dorea sa ramana cu ea. Rozalia nu isi dadea seama, dar el chiar tinea la el si daca nu ar fi fost acea diferenta de 5 ani intre ei plus ca era si relatia director-elev. Ar fi sarutat-o chiar acolo, in frunze si poate chiar mai mult.
Ea se asigura ca el traversase strada lor, si intra in casa unde avea sa isi faca temele. Dupa ce aruncase o privire asupra lor, se gandise ca oricum va fi exmatriculata si ca bacul nu il va lua. Iar planurile ei de viitor erau complet inexistente.

Cred ca voi ajunge pe strazi, cersind. Drogandu-ma, imbatandu-ma si tot asa. Asta da viata!
Viata plina de optimis! Imi place!
Tuu, sa nu ai de gand sa mori inca, poti face ce vrei cu viata ta dar sa nu te sinucizi.
Oh, te temi ca scapi de gazda?
Nu as crede niciodata asta.
Luase forma unei persoane, a ei. De fiecare data era aceiasi persoana, Sakura cu parul brunet si ochii albastri. Forma aceia se apropie de ea, prinvind-o taios.

-Daca mor, tu vei disparea?

Nu doar eu, draga, tu o data cu mine si nu te vei putea duce la ingerasi si la mamica.
-Mamica asa cum ii spui tu, arde acum in flacarile iadului. S-a sinucis, tinusi minte?

Vai ce trist! Prefacandu-se ca plange. Nu voi putea uita niciodata, sangele acela. Nu ca ti-ai fi dorit sa fugi la mamica? Sa ii atingi sangele? Sa-l mirosi, gusti?
-Scuza-ma ca eu nu sunt Hineko. Am minte, si am ramas asa cum am vrut. Pe loc.

Tu ai ramas cum ai vrut? Tine mine, scumpo. Tatal tau te tine atata de strans, iar defapt, nici macar nu era el. Imi placusera gandurile sale atat de mult incat nu putusem sa nu ii lovesc femeia aia tarfuli**.
-Daca traiesti prin mine, de ce ma chinui?

Nu te chinui, eu ma distrez. E atat de amuzant. Mai ales daca in momentul asta ar intra cineva pe usa si te-ar auzi vorbind singura. Ar fi sublim.
-Nu uita ca nu vobresc singura, sunt cu tine. Aratand spre ea, Hineko evaporizandu-se.[b]
Nu ma va vedea nimeni inafara de tine.

“Every day, I’m think I’m not okay. Every day, I’m alone as every day. If you know my feelings are gone, I’m just a ghot, an illusion. A reflexion in a mirror, so…if you know my feeling are gone, you’ll be back so soon. So soon. Every day…as every day..”[b]
-Ce zici, nu se potriveste melodia asta?
Fata avea un zambet fermecator desi era intr-adevar fals. Parul ei blond, era tuns in scari. Iar ochii albastrii, erau sters de fumul de tigari consumat de-a lungul timpului.
-Daca iar doresti sa faci pe cineva de ras, Haruno ca de exemplu, pe mine nu conta. Ultima ora de detentie cred ca a durat 5 ani! Se vaicari Shino. El era tipul Rapper al clasei, ce facea nebunii desi s-ar putea numi corectare apropierea bacului. Mai erau in fond, 2 luni si toata clasa tot nebuna ramasese. Complet unita la chiulit, complet neunita in orice alt caz. Baietii fumau, fara probelma, cu profesoara in clasa. Acesta tipand la ei de cand intrase in clasa cu asa zisul ei sictir. Dar tipetele ei abia se auzeau pe fundalul galagios, cand auzeai cum fetele se plang de putini bani pe care parinti le dau, ti se facea complet rau.
Usa alba se deschise cu un scartait puternic si era inevitabil ca toate privirile colegilor sa se intoarca catre ea. Era Sakura ce astazi era ca si ieri si ca alalta ieri. Mereu cu o privire ucigatoare. Clasa incepuse sa susoteasca, nu spuse nimic de genu “Scuzati-ma ca am intarziat si etc..” ci doar se indrepta catre ultima banca unde era asezat “artistic” un ghemotoc cu par si guma. Se uita plina de dezgust la irosirea AND-ului inutil, a parului a cine stie ce animal. Nici macar nu se obosi sa isi ia ghiozdanul cu ea, asa ca nu avea ce pune pe scaun. Se pusese pe masa, uitandu-se pe rand la fiecare dintre colegii ei si aceia care radeau mai tare ar fi fost vinovati. Si nu era deloc greu sa iti dai seama si cine erau. Ino si Shino, cei doi ca de obicei. Luase ghemotocul si il aruncase direct in parul blondei, aceasta sarind ca arsa de pe scaun si incepand sa injure in ultimul hal.
-Crede-ma ca ghemotocul ala ar trebui sa fie ultima ta grija fata de ce ai sa patesti in viitor daca nu iti gasesti alta victima.
Profesoara sarise de pe scaun si se duse la Sakura. Aceasta tipa mai tare.
-Ino, o sa te omor cu zile, si o data daca mai gasesc asa ceva pe banca mea eu..
-Nenorocita ce esti, nu poti sa faci nimic, esti o ciudata! Tu….
-Sakura Haruno, o sa vii acum cu mine la biroul directorului.
Rozalia se feri, urcandu-se pe banca ei.
-Si ce ai sa imi faci? O sa stau acolo ca si ieri? Detentia este mai amuzanta!
-In nici un caz, este consiliu profesoral chiar acum.

Si ce daca ar fi? Sakura lasa-ma pe mine sa ma ocup. Vocea interioara ii rase si inima o intepase, ducand instictiv mana catre ea. Fata sarise de pe banca pe alta, dand din “greseala” lui Sasori un picior in fata de il lasase vanat. Iesi direct pe hol dar domnul director era chiar in fata usi. O prinse de mana pe ea, si o tarase catre biroul sau. Bagand-o cu forta inauntru, fata vazu ce complet, nu isi dorise sa vada. Chiar acolo, pe unul din cele doua scaune, era el.
Omfg, am comis-o acum.

Senna Maxyana
Incepator Forum
Incepator Forum

Comentarii :

Sus In jos

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) la data de Sam Mai 18, 2013 1:03 pm

EDIT:
In your face ,Marry, oftica-te ca ma reusit sa fiu prima
Omg, Sakura cit de nebuna e si , oweee, TE BAT, Naruro si Sakura?
Nu ma incinta ideea femeie. il vreau pe Uchiha si daca nu inteleci iti spun [pe litere:
U-C-H-I-H-A-A-A-A-A-A-A-A-A-A-A-A-A-A jonglare jonglare
vREAU NEXT SI SPOR LA IMAGINATIE sarut
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

Sus In jos

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» la data de Vin Mai 24, 2013 9:15 am

Holaaa,ai insistat sa citesc asa ca am citit.Deci,capitolul e genial ca de obicei,imi placea cealalta personalitate a Sakurei,rea,perversa,impunatoare,ceea ce pe Saku a noastra din anime nu o caracterizeaza prea mult,dar cine a zis ca asta are ceva legat de anime?

Cum am zis,esti una dintre cele mai geniale ppersoane pe care le cunosc si deabia astept next la fiecare fic al tau:*

Spor la scris si pune repede noul capitol:D
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Senna Maxyana la data de Sam Mai 25, 2013 1:56 pm

Chapter III

Se intoarse cu rapiditate, numai sa nu dea de fata lui. Insa intrase in plin in domnul director. Acesta inchisese usa in urma lui, strangand-o puternic de umeri pe fata, aratandu-i locul. Fata se simtise de parca aerul ii fusese furat din plamani. Se aseza tacuta si agitate, cu fata in pamant. Nu dorea sa inceapa sa vorbeasaca desi nici nu isi amintea ultima data cand vorbise cu el, sau poate cand il vazuse. Stia ca venea acasa si pleca la munca, doua drumuri si doua lucruri cunoscute ei ii erau suficiente. El se intoarse catre ea, zambind. Dar era un zambet trist si deloc cum isi amintea ea. Aceasta oftase, si il ruga pe domnul director sa ii explice situatia.
-Situatia ea, Domnule Haruno, ca Sakura este in pragul exmatriculari din cauza neobraziilor ei si comportamentul ei.
-Aha, zise gandindu-se profund. Isi intoarse fata catre ea, ea incercand sa se faca cu cat mai invizibila posibil. Fara rezultat, era acolo, fratele ei era si el si nu putea sa vorbeasca. Nimic de ce ar fi vrut sa zica, nu avea curajul sa iasa printre buzele ei.
-Sakura, eu si cu Naruto trebuie sa vorbim ceva intre patru ochii. Esti draguta sa pleci?
Fata nu mai astepta un al doilea indemn si o zbugi pe usa, si pe usa mare a scoli. Plecand cat mai departe. In acelasi birou monoton, linistea dominase. Domnul Hotaru isi dresa glasul, zicand:
-In primul rand, zimi Daiku si nu “Domnule Hotaru” iar “domnisorule” suna mai ciudat. In al doilea rand, noi suntem de o varsta si cred ca e verosimil sa ne intelegem, nu ii asa?
Vreau sa iti spun ce problema are Sakura.
-Daca ar fi doar o problema, il intrerupse el.
-Adevarat. Dar lasa-ma sa termin. Sakura sufera de sindromul dublei personalitati, spuse incet iar ochii lui Naruto se marira de umire. Avusese acea banuiala care ii se adeverise acum. Eu cel putin ma mir ca abia la varsta asta a ajuns sa se manifeste mai atare. Vezi tu, ea isi vede a doua personalitate ca o fantoma. E ea dar in acelasi timp, nu e. Nu cred ca ai avut ocazia, dar pana la urma are si un nume. Stadiul ei a devenit prea tulburator, ori este ea-Sakura. Ori este Ea-Hineko.
-De ce ia pus numele asta? Nu imi zi ca acea iluzie si-a ales numele.
Daiku daduse negativ din cap, parul sau brunet miscandu-se in acelasi ritm. Se lasa pe spatele scaunului, oftand.
-Nu, Hineko era numele mamei. Desi ea pretinde ca iluzia asta o bantuie chiar din inaintea acestui lucru. Nu stiu ce sa o fac sa o ajut.
Naruto ofta, ridicandu-se de pe scaun si plimbandu-se ganditor prin birou. Luase din greseala cortul covorului in sus, si il aseza din nou. Isi atinti privirea spre afara, unde o vazu pe Ino Yamanaka si Shino Aburame. Oftase din nou, intorcandu-se catre Daiku.
-Materia pe care o predau, imi sopteste ce trebuie facut. Mereu am urat biologia si am ajuns sa o predau, ironic. Sakurei ii trebuie asistenta medicala si pshihiatrica. In stadiul asta cred ca va ajunge mai aproape de mama ta decat crezi. Are tendinte sinucigase?
Mormai un “da” ce suna mai mult a marait. Se ridica de pe scaun, iesind din birou. Stia ce ii trebuia Sakurei dar nu stia cum sa o si obtina. Banii erau acea problema vesnica din viata lui.

Dintr-o data cazu, avand o urma rosie pe fata ce avea sa se transforme ulterior in vinetiu.

Cum indraznesti?! Esti doar o minte slaba nepotrivita pentru corpul tau!
Sakura scuipa niste sange, uitandu-se la palma ei stanga in care intrase adanc un ciob mare de sticla.
-Acum ai si initiative sa ma omori? De cand ma poti lovi?!

Sakura, Sakura, Sakura. Asta am putut sa fac mereu, dar e mai amuzant cand o faci tu. Aminteste-ti, la Bonner Springs, ce frumos inotai in lacul acela! Daca nu era nenorocitul de fratetu, a mea erai!
-Ha, deci tu m-ai impins? Mersi pentru ca ai gresit, data viitoare omoara-ma mai repede!
In nici un caz nu te iarta nimeni, tot mori si restul.
Daiku alerga spre ea ce era inca pe jos, Sakura se ridica si se intoarse catre el.
-Sakura, cine ti-a facut asta?!
-Ah? Ce? Nimeni. Spuse zambind desi mintea.

Nu se poate, dubla ei personalitate poate exercita asupra ei…forta fizica?
-Hineko? Dar nu se poate!
-Ba se poate? Arat eu ca si cum mi-as da una singura? Isi scoase ciobul din mana si il arunca departe. Isi duse palma la gura, curatand-o de sangele dezgustator. Daiku daduse sa spuna ceva insa ea il intrerupse imediat.
-Lasa-ma in lumea mea, Daiku. Daca toti ma cred nebuna ar trebui sa ma comport ca atare, nu?
-Sakura, nu esti nebuna. AI DUBLA PERSONALITATE!
-Oh, vezi sa nu! Eu si cu dubla mea personalitate, ma lovesc. Apropo, Hineko te saluta si imi zice sa iti transmit asta “Lasa-ma sa mor data viitoare”.
Daiku se cutremura, era intr-un stadiu foarte grav si atunci se decise. Maine la prima ora se va afla la sectia de Boli Mintale Intensive.

Vezi Sakura? Ce usuor-mi sa te transform intr-o nebuna fara pereche? Eu o sa continui pana tu o sa cedezi.
Fata era satula de toate, oberva o masina care mergea pe strada. Fugi catre tortuar in acelasi timp atat de aproape, incat masina nu avusese timp sa franeze. O lovi in plin, impactul trimitandu-i corpul cat mai departe. Cu o pirueta in aer, era un corp fara viata. Sau nu era?
-SAKURA!

A cui e vocea aceea? Nu e Daiku…e..un brunet..Daiku e..brunet dar nu e ..el.

Ultima editare efectuata de catre Senna Maxyana in Sam Mai 25, 2013 2:00 pm, editata de 1 ori

Senna Maxyana
Incepator Forum
Incepator Forum

Comentarii :

Sus In jos

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) la data de Sam Mai 25, 2013 1:57 pm

edit:
S-A-S-U-K-E? Daca nu sa vezi ce-ti fac , te dua mincare la pestii Tirania, te impus, iti dau foc si te bintui
Cum poti s ate opresti aici?
Si mai zici ca sufera de dubla personalitate?
Interesanta ideea si nu o lungesc acum dar iti spun din prima ca vreua next.

Ultima editare efectuata de catre Ilinca(Ily) in Vin Mai 31, 2013 11:04 am, editata de 1 ori
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

Sus In jos

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» la data de Vin Mai 31, 2013 9:26 am

Haaaaa,cine e brunetul??Sasuke?Sper sa fie asa:X:X
Mi-a placut mult capitolul,dar se pare ca fratele Sakurei nu e prea pasator cu situatia sorasi..ma rog sau cel putin asa mi s-a parut.

Deabia astept next:X
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Senna Maxyana la data de Dum Iun 02, 2013 4:26 am

Chapter IV

Masina franase dupa acea, iesind o femeie cu aparente tinere din masina. Tremura iar inima ii batea mai sa iasa din piept, uitandu-se dupa persoana pe care o lovise. Prin fata ei trecu cineva foarte repede, un baiat, dar nu ii observa detaliile. Era brunetul pe care Sakura il vazuse inainte ca ochii ei sa ii se inchida. Se lasa in genunchi, langa corpul ei. O intoarse cu fata catre cer, examinand-o mai cu atentie. Avea vanataii pe fata si o nuanta albastruie ii schimba tentul fetei. Se utia la partea unde fusese mai tare lovita, in zona stomacului ce nu avea urme de sange. Pusese mana, si apasa usor. Cealalta persoana cu care fusese insotia Sakura, necunoscut pentru el, se aproprie fugind cu o fata incurcata si foarte ingrijorata. Brunetul se intoarse catre el, zicand:
-Are hemoragie interna, trebuie dusa la spital de urgenta!
Brunetul se cauta prin buzunare, injurand cand isi daduse seama ca telefonul sau era la birou. Tanarul necunoscut se intoarse catre femeia care nu avea vreo vlaga, era ca o stafie si se simtea ingrozitor.
-Suna la urgente, acum!
Femeia dadu din cap si cu mainile tremurand, apela la urgenta. Ii facu semn barbatului sa se apropie si acesta se lasa in genunchi catre sora sa.

Sakura…de ce ai facut asta? Daca o pierd si pe ea..atunci.
-Are o contuzie grava la cap, iar hemoragie cred ca se va afla intr-un stadiu mai grav. Cheagul de sange va fi o problema ce necesita operatie.
-Sakura nu are asigurare medicala…
Defapt nici eu nu am..asta o sa ma coste o avere..ce prost is! Ma gandesc la bani intr-un moment ca asta!
-Nu e o probelma, zise tanarul ingrijorat pana peste cap de starea fetei. Daiku incepu sa il analizeze pe tanar. Brunet, cu parul aranjat si o suvita de par ce atarna pe frunte. Purta ochelari cu rama neagra subtire. Iar imbracamintea nu suna a copil rebel din Autums Falls. O camasa alba calcata ce parca inca atarna pe umeras, bagata in pantaloni negri de stofa. Si pantofi negri. Un tocilar, asta e sigur. Dupa cunostiintele lui de medicina, mai mult ca sigur.
Ambulanta sosi imediat, barbatii se oprira salute pe tanar, intrebandu-l in ce stare este.
-Nu mai are mult si intra in coma. Hemoragie interna in stadiul I, o contuzie la cap ce este grava. A fost lovita de masina doamnei Tsunade.
-Ah? Ma cunosti?
-Doamna, sunteti primarita. Normal. Trebuie transportata de urgenta, ea a alergat in fata masini presupun cu tentativa sinucigasa. Era de fata cu dansul, aratand catre Daiku. Salutati-l pe tata, eu trebuie sa ma intorc la ore.
-Stai, striga Daiku, cine esti?
-Nu e importand, dar daca domnisoara Haruno intreaba, sunt 3-R.

3-R. Clasa? Inseamna ca este in al 3-lea an. Neimportant, oricum. Sakura, Sakura..ce ma fac eu cu tine? Ofta, uitandu-se cum ambultanta porni si in cateva secunde, disparu din peisaj. Daiku se intrepta catre masina lui, conducand catre spital. Pe drum il suna si pe Naruto ca sa il instiinteze in legatura cu accidental.
-Devine grav, D, terbuie neaparat sa faci ceva! Ar fi bine sa apelezi la ajutorul lui Anko.
Brunetul isi dadu ochii peste cap, amintindu-si de fosta lui iubita. Un pshiholog.
-Da, Naruto, o sa ma primeasca cu flori, bratele deschise si sampanie. Nu m-ar mira sa cheme politia.
-E sora ta in joc, vrei sa o perzi si pe ea?
-Normal ca nu!
Reflecta un minut la ce avea sa faca, ajungand langa spital unde parca in parcare. Se indrepta catre o asistenta, sa intrebe in ce salon era sora lui.
-Ne pare rau, dar sora dumneavoastra a intrat in operatie. Trebuie sa asteptati.
Ochii lui se marira de uimire, se indrepta catre sala de operatie unde la vederea lui, o asistenta trase perdelele ferestrei pentru rude. Tot ce putuse sa observe era ca Sakura era intr-un halat, cu sange de-asupra.
La naiba! Scoase telefonul si forma un numar din minte, ascultand cum suna.
-Anko Mitarashi, se auzi vocea ei in telefon.
-Anko, chihoti el speriat, ce m-ai faci?
-Nimic altceva decat ca sunt in mijlocul unei sedinte, zi repede ce vrei. Spuse taios.
-Ah, pai cum sa zic. Vreau sa faci niste consultati, daca ai timp, desigur.
Femeia chihoti la celalalt capat, chiar incepand sa rada cu pofta. Brunetul isi imagina ca mai avea putin si inceapea sa planga cu ras.
-Ti-ai dat seama in sfarsit ca esti nebun? Nu imi vine sa cred ce realizare!
-Nu e pentru mine, pentru sora mea. Are sindromul dublei-personalitati.
Tacu, gandindu-se pentru urmatoarea replica. Dar in loc sa nu acepte, spusese cu interes.
-E intr-un stadiu grav?
-Ah..mda, prea grav. Atat de grav incat s-a lasat izbita de o masina. Suntem la Yoko Hospital.
-Mi-am cam dat seama, se auzi vocea din spatele sau si din telefon.
El se intoarse si pur si simplu ramasese uimit. Parul ei violet, nu mai era scurt. Ci lung, prins intr-o coada. Ochelarii cu rama subtire, ii dadeau un aer inteligent si sexy. Si simtea ca ii sta a naibi de bine in halatul alb, descheiat, sub care se observa camasa alba si fusta neagra.
-Ah..Salut.
Femeia isi daduse ochii peste cap, uitandu-se deasupra usi salei de operatii. Inghiti in sec.
Cred ca nici daca ar fi fost el in operatie, nu m-ar fi sunat. Deschise usa din sala de operatii, o asistenta sarind cu gura pe ea. Ii arunca o privire ucigatoare, incat asistenta isi vazu in continuare de treaba. Pe masa de operatii, era fata. O analiza, vazandu-i trasaturile foarte diferite de ale lui Daiku. Se gandi ca poate era iubita lui, dar se razgandi. Il intreba scurt pe medic, ce patise fata. Acesta ii explica din cateva cuvinte, iar ea aproba ca se afla intr-o stare de deril prea grava. Iesi din sala, inchizand usa in urma ei. Oftand usor, se uita direct in ochii barbatului din fata ei pe care cu ceva timp in urma il iubise.
-Bine, te ajut. Dar sa stii ca o sa te coste.

Fuck…
-Cat timp o ajuti, nu o sa fie o problema.
Part time, imi trebuie un al doilea job si sa fie part-time. Munca asta o sa ma omoare, sper ca Anko sa o ajute si sa stiu ca nu ma sinucid degeaba.

Senna Maxyana
Incepator Forum
Incepator Forum

Comentarii :

Sus In jos

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) la data de Dum Iun 02, 2013 11:17 am

Hey, am citit si oh Sakura, saracutza nuu nuu zi proasta
E Sasuke? right?
Oh cat d etris acest capitol, nici macar nu pot comenta.
Si Anko , un aer sexy?Vreau next, nextttttt foc
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum