Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare

You, again?!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

You, again?!

Mesaj Scris de Apollo la data de Vin Mai 10, 2013 11:18 am

You, Again?!(+18)

Chapter 1-You Again?!

-Dragi colegi, dragi profesori indrumatori, dragi prieteni si dragi parinti. Noi, clasa a 12-a ne-am adunat astazi la aceasta ceremonie sa va dovedim ca am putut, am invatat. Am absolvit si ca vom continua sa invatam. Studiile superioare ne vor fi mereu la indemana. Dar vreau mai intai de toate sa le multumesc profesorilor care ne-au indrumat, ne-au suportat, ne-au iubit. Poate chiar prea mult. Si vreau sa ii multumesc dirigintei mele, Konan Sagawasi. A carui iubire fata de elevi sai ne-a invatat multe, sa ne iubim semeni mai mult decat pe noi insine. Sa fim uniti, sa fim colegi buni si sa invatam cu spor.
Vom duce dorul colegilor nostri cu care am impartit acelasi aer, profesori, diriginte, clasa si mai presus de orice, sentimente. De astazi in colo, drumurile noastre o iau pe carari si poate nu o sa se mai intersecteze niciodata! Slava Domnului ca asa va fi, teapa fraiere! Mi-ai fost ghimpe in spate 10 ani, am scapat de tine! Iar acum, tuturor, va spun La Revedere si sper sa ne revedem cat mai curand! Defapt nu vreau sa va mai vad pe niciunul iar Konan a fost o nicovala cazuta in moalele capului!
Se indrepta cu zambetul sau stralucitor sa isi ia diplomele, Domnisoara Konan plangea. O pupase pe obrazi, la fel si Domnul Director Yahiko. Cand coborase incet scarile, fusese asaltata de persoane care ii ofereau flori. Erau atat de multe incat nu putuse sa le tina, se dezechilibra dar inainte sa cada, prietenul ei Toji o prinse de la spate. Ochii lor se intalnira si o scateie stralucise intre ei. Toti fusesera impresionati si emotionati, Toji se apropie sa o sarute. Dar ea ii facuse semn din priviri ca, daca face asta in mijlocul lumi, il va ucide. Era mai inalt ca ea cu vreo 10 centimetri, avea un trup sculptat de Leonardo Da Vinci, pe alte cuvinte Sala Leonardo Da Vinci din centrul orasului. Parul lui era ciufulit si rebel, saten. Iar ochii erau verzi asemeni frunzelor, ochi ce te vrajeau dintr-o pirivire. Acestia erau renumitul cuplu Toji & Sakura.

Trei luni mai tarziu…

-Stii ce? Nu imi pasa, acum imi dau seama ca relatia noastra a fost mai mult de fatada. Ochii lumi, cuvintele “Te iubesc” au fost rostite cu prea multa usurinta. Inchise apelul, oftand, uitandu-se la cer. Parca astazi, viitorul meu ar trebui sa prinda culoare, in schimb se intuneca. Si sa mai zic, m-am ratacit! In spatele ei, o voce o striga pe nume. Se intoarse si o vazuse pe prietena ei, Taiuya. Parul ei rosiatic ce in urma cu trei luni fusese lung, era scurt, fara breton. Ochii ei ciocolatii, erau seriosi. Purta haine obisnuite, un tricou larg ce scria pe el “Bitch Please” de culoare roz, colanti negri si adidasi de aceiasi culoare. Pe umar avea o geanta, o saluta pe ea si o intrebase direct ce cauta aici.
Sakura se inrosise, ii era rusine ca se ratacise nici in cateva minute. Patise asta de prea multe ori si niciodata nu incercase sa isi repare prostul tic ce il obtinuse cand vorbea la telefon. In jurul ei erau doar magazine, si numai strada Parks Rd nu era. Se uita in jur, era pe strada Mansfield. Ii zambi, dar Taiuya o cunostea foarte bine, poate chiar mai bine decat se cunostea ea pe sine. O intrebase imediat ce patise.
-Eh, doar m-am ratacit. Caut Oxford-ul.
-Oxford? Acolo ma indreptam si eu, vezi casa de acolo? Cea cu acoperis rositic? M-am mutat saptamana trecuta pentru a fregventa facultatea. Stau cu fratele meu, Orochimaru.
Pe Sakura o trecuse un fior ingrozitor cand Taiuya pronuntase numele fratelui sau. Pur si simplu nu il suporta, era mult mai inalta ca ea si alb ca varul. Parul negru era lung si il purta intr-o coada, colac peste pupaza, avea si ochelari de soare mereu. Chiar si cand era noapte. Se tinuse dupa fundul ei, foarte multa vreme. Si fusese de cateva ori pe cale sa fie violate, Taiuya observa expresia plina de scaraba a ei.
-Hai, mergem? Sau o sa intarziem, e departe de aici?
-Nu chiar, am fost ieri si l-am admirat. Am facut chiar cunostinta cu un profesor de biologie foarte sexy ce preda la clasele de Stiinte Chirurgicale. Spre norocul meu, acolo am intrat eu! Fata ei devenise din nou uimita, balbainduse ca si ea era la acelasi profil. Fetele se uitara una la alta si tipasera de bucurie, trecatori se uitau ciudat la ele. Doamne, acum sunt la facultate. Nu trebuie sa mai fac gesturile astea copilaresti, revino-ti Sakura. Fii cu capul pe umeri! Ai umeri? O da, doar esti om, ce naiba?
-Sakura, esti bine? Haide sa mergem.
Incetisor, cele doua incepeau sa povesteasca despre vacanta de vara. Cand se stresasera cu examenul de adminitere la cea mai buna facultate din Anglia. Ii venea sa planga cand isi amintea durerile de cap abudente, de spate, si nimic altceva parca nu mai conta. Atunci relatia ei cu Toji incepuse sa rugineasca. Isi inchise telefonul ca sa nu o mai streseze nici cu apelurile si nici cu mesajele. Taiuya era intr-o relatie cu fostul ei coleg de banca, Coji. Cei doi nu se potriveau deloc, dupa parerea ei. Coji era prea umflat pentru a umbla cu o fata ca Taiuya desi era foarte de treaba si suprinzator de intelegator pentru un baiat. Dintr-o data, se simtise plina de invidie dar ii trecuse imediat ce zarise cu coada ochiului cladirea universitati. Zambetul ei radios ii rasari imediat, se simtea ca o zana. Parul ei lung de culoare neobisnuita, era in bucle, prins cu cateva agrafe ca sa nu ii cada bretonul pe frunte. Era machiata discret cu verde si cu rimel negru, avea o rochita rosie, mai sus de genunchi cu o centura alba cu fundita. Purta o pereche de botine negre si avea si micuta geanta de culoarea visinei. Erau foarte multe persoane adunate in fata universitati. Sakura si cu Taiuya se strecurasera printre multimea galagioasa. Roscata se simti stanjenita fiindca venise imbracata asa, cea mai buna prietena a ei arata ca o printesa moderna si era la fel de frumoasa ca in basme. O data trebuiau sa te fixeze ochii ei smalardii si cadeai topit in lumea dragostei. Era ca o zeita in timp ce ea se imbracase de parca era gata sa mearga la un meci de baseball. Se gandea sa caute o sapca sa isi ascunda fata, desi nu o sa mai dea de nimeni cunoscut acolo. Sau cel putin asa credeau ele, surprizele niciodata nu o sa se opreasca din a te minuna mai tare. Cand ajunsesera, majoritatea claselor din anul I fusesera numite. Spre norocul lor, Sakura isi auzi imediat numele pronuntat cu greutate de doamna directoare a universitati. Ce se dovedi a fi o Doamna veritabila, avand un aer proaspat si impunator. Avea in jur de 30 de ani cu parul blond prins intr-un coc, ochii albastrii sters de vreme, erau duri. Dar semnele imbatraniri nu indraznisera sa se aseze pe chipul ei. Numele Taiuyei fusese imediat pronuntat dupa al ei, cele doua batusera palma., atragand atentia catre ele. Baieti se uitau cu interes catre Sakura iar Taiuya se simti din nou inferioara. Isi scoase castile si incepuse sa asculte o melodie, Sakura o intrebase imediat despre melodie. Taiuya ii puse castile pe urechi si acesta incepusa sa dea din cap in ritmul basului, fredonand incet. Acum ca aflasera in ce clasa vor invata, si anume I-SB. Plecasera imediat desi nu auzisera toate numele de pe lista, Sakurei ii paru ca aude un nume cunoscut dar se gandi imediat ca un nume, poate fi intodeauna 2, 3, 4 etc. Taiuya si Sakura se despartisera imediat cand o masina parcase langa Sakura, era agentul imobiliar al familiei ei care trebuia sa ii arate cateva apartamente.
Ii aratase un apartament la etajul 20, fara lift. Cand ajunsesera in varf, Sakura se gandi ca va face infarct dar agentul ei parea sa fie antrenat cu asta. Facu un pas si cazu. Sakura incepuse sa rada, se ridica ajutandu-l si pe el sa se ridice. Ii arata usa si ii azvarlise cheile, deschise usa si vazuse apartamentul. Un liliac iesise din hol si Sakura incepuse sa tipe incat vecini iesisera afara.
-Da-l jos, da-l jos! Sobolan inaripat!! Da-l jos!!
Agentul imobiliar se uita cu o fata la ea ca si cum ar fi vazut cel mai penibil lucru din viata lui, liliacul nici nu se atinsese de Sakura ci doar isi imaginase ca se atinsese de ea. Avea o fobie intenata de sobolani inaripati. Sakura tipa un “Nu vreau!” si fugi in jos pe scari.
-Ce obositor, pentru cineva in varsta ca mine.
-Ai 29 de ani! Misca-ti fundu si arata-mi alt apartament, tipa ea de la vreo 5 etaje in minus. Agentul se inrosi imediat cand toata lumea se uita la el.
-Asteapta-ma!
Urmatorul drum era in mijlocul orasului, cum zarise clardirea ce parea sa se prabuseasca si daca o sa cada o frunza pe ea, tipa din nou ca nu vrea. E o bataie de cap, m-au avertizat parinti ei. Ii mai aratase 20 de apartamente, si dupa spusele ei, era unul mai urat ca celalalt.
-Ma las pagubas, alt agent imobiliar sa te ajute..ti-am aratat cred ca toate apartamentele…….
-Wow…cladirea aia de ce firma este intretinuta?
Agentuls e uita intrebator dupa degetul ei ce arata o cladire moderna, apartamentele noi ale firmei sale. Sarise in picioare si isi spuse ca uitase de acel apartament. Si dupa preferintele ei, apartamentul era chiar bun. Cladirea era inalta si avea lift, ce era foarte necesar. Geamurile erau oglindite incat reflectau fiecare amanunt ce era in fata lor. Sakura exclama cand intrase in hol unde era un paznic tanar si frumusel dupa gustul lor, agentul ii arata legitimatia si se indreptara catre apartamentul numaru 7 de la etajul doi. Urcasera in lift si imediat ajunsesera la etajul doi. Holul era lung si destul de lat, pereti erau cream iar pe jos era marmura. Usile erau din lemn negru, dar nu toate. Zarise apartamentul numarul 7. Usa era maro inchis, din lemn de nuc si cu geamu-l unduit in trei randuri ce avea pe el ilustrati crini. Iubea crini, ii placea apartamentul inca de la usa. Deschise usa fara sa fie nevoie de cheie, agentul se gandise ca erau probleme. Cineva era interesat de acel apartament dar nu zise nimic. Usa dadea direct dintr-un hol neinchis intr-un salon luminos. Geamurile erau immense. Sakura ramasese cu gura casca. Deschise o usa si daduse intr-o baie mare cu gresie albastra, o cada cu Jacuzzi, wc, chiveta ce avea ilustrata tot crini pe margine si oglina ce avea pe margini sticla galbuie ce avea de asemenea ilustrati pe sticla-tot crini.
Cand iesise din baie vazuse inca doua persoane in camera, se sperie pentru un timp. Erau doi barbati, Sakura nu isi putuse tine in frau gandurile si o fantezie ciudata ii aparuse in minte. Si era chiar ciudat fiindca unul dintre cei doi barbate era chiar batran. Agentul ei imobiliar ii spusese ca acea persoana se uita la acest apartament. Se indrepta catre barbatul vizibil, mult mai tanar, cu privirea atintita catre privelistea de afara, observa ca geamul dadea catre un balcon.
-Frumoasa priveliste, nu?
El aproba si se intoarsera unul catre celalalt. Fetele lor nu puteau fi mai uimite nici daca ar fi intrat cineva gol in camera sa ceara un prezervativ. Sakura simti din nou un ghimpe urias in coasta si isi imagina ca se desumfla ca un balon si ca plutea departe de aici.
-TU?!! DIN NOU?!
-TU?!! DIN NOU?!
-Ce cauti aici?!
-Ce cauti aici?!
-Ce caut eu, ce cauti tu?!
-Ce caut eu, ce cauti tu?!
-Iar o sa imi fi un ghimpe in coaste, fraiero?!
-Iar o sa imi fi un ghimpe in coaste, fraierule?!
-Fraiera? Eu? Ba tu fraier!
-Fraier? Eu? Ba tu fraiera!
-Nu ma mai imita!
-Nu ma mai imita!
Cei doi agenti imobilari erau vizibil stanjeniti si doreau sa plece, ii intrerupsera imediat din cearta acea intrebandu-se daca se cunosc.
-Din pacate!
-Crude pacate! Replica Sakura.
-Deci, luati apartamentul? Intrebase agentul imobiliar scotand dosarul cu acte, catre Sasuke.
-Da, normal.
-Ce? Stevey! Iau apartamentul, acum!
-Hei, stati o secunda! Tipasera amandoi agenti imobiliari.
-Nu putem sa vi-l vindem la amandoi, ar insemna sa il taiem in doua.
Cei doi isi imaginasera un cutit imens taind apartamentul in doua, amandoi scuturasera din cap, revenind cu picioarele pe pamant.
-Normal ca il iau eu, doar am ajuns primul!
-So crezi tu, matahala! E singurul apartament care mi-a placut si am treucut prin prea multe lucruri asa ca eu il vreau!
-Stai putin! Spusese agentul cel tanar, vizibil satul de cearta dintre ei. Ce ar fi sa impartiti, platiti amandoi chiria. 4000$/luna, fiecare insemnand 2000$.
-2000$?!
-2000$?!
Se uitasera unul la altul, ochii lor exprimand clar lacomia.
-Il luam!
-Il luam!
-Bine atunci, spuse fericit cel tanar. Deci semnati aici, si aici. Iar aici numarul dumneavoastra de contact si de asemenea al domnului.
-Uchiha, Sasuke Uchiha.
-Da, Uchiha. Actele ii cazura din mana cand isi amintise cine sunt familia Uchiha.
Baiatul Uchiha? Una dintre cele mai bogate familii din Anglia? Si Haruno? Cei doi au habar ce profit ne aduc doar ca reputatie?!
-S….s-a facut!
-Stai, spuse diabolic Sakura. Cu inchuietorile, ce facem cu ele? Sunt solide? Nu vreau sa risc sa fiu violata de perversul asta!
-Eu, pervers?! Nu m-as atinge de tine nici daca m-ai plati!
-Oo da? So crezi tu ca am eu incredere in cuvintele tale desarte!
-Stati calmi, ma duc la mester imediat si maine o sa aveti fiecare incuietorile dorite. Sakura il luase de o parte pe agentul cel varstnic.
-Sa fie cel putin 10, cele mai puternice. Bani nu sunt nici o problema, si un zavor. Poate doua. Oricat sa fiu sigura ca pot dorimi linistita noaptea!
-De parca a-si incerca eu ceva, Haruno!
-Taci Uchiha!
Si astfel, fulgerele aparusera din nou intre cei doi.
To Be Continuated…

Iosh...Deci cam atat, Fan Ficul este in colaborare. Va rog sa ma scuzati pentru minuntata mea descriere inexistenta si va fi postat de..eu nu stiu, poate voi.

Ultima editare efectuata de catre Scythe Maxyana in Vin Mai 10, 2013 11:50 am, editata de 1 ori

Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Varsta : 19

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii :

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: You, again?!

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» la data de Vin Mai 10, 2013 11:30 am

Aaaaaaa Primaaaa

Maxi esti geniala,capitolul e mega amuzant,l-am citit de 2 ori si inca ma doare burta de ras,mi-a placut mult.Bravo:*
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

feminin Scorpion Mesaje : 101

Reputatie : 18

Data nasterii : 21/11/1997

Localizare : In my fuckin` world:D

Stare de spirit : Fuck of bitches ;)

Sus In jos

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) la data de Vin Mai 10, 2013 11:45 am

edit:
Stai c anu pot sa scriu am ceva mai bun de facut .
Asa, acum ca am terminat, bai femeie de unde atitea ide, e minunat. Si
scena cu impartitul apartamentului legat de Nana, imi place si vreau next sarut
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

feminin Mesaje : 325

Localizare : In fata monitorului

Hobbie : Cititul ficurilor interesante si compunerea lor!

Stare de spirit : Se poate si mai bine.

Vezi profilul utilizatorului http://dincolo-de-imaginatie.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de vip.666 la data de Vin Mai 10, 2013 12:35 pm

Interesanta ideea...sper ca al doilea capitol sa fie mai bun ca primul *.Doi barbate..

♥♥♥♥♥♥
vip.666
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Gemeni Mesaje : 20

Reputatie : 103

Data nasterii : 06/06/1997

Varsta : 20

Localizare : in lumea mea ;) ♥

Hobbie : frec menta :))♥

Stare de spirit : mai schimbatoare ca vremea ;) ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de The_rose_of_night la data de Sam Mai 11, 2013 12:07 pm

Am ajuns si pe la ficu asta :)) Nu cred ca scapa vreunu de mine :))))
Capitolul asta imi aduce aminte de primele episoade din Nana... ah ce vremuri ... ceea ce imi aminteste sa coentinui sa ma uit la serie :))))
Revenind la oile noastre, de actiunea grabita nu mai spun ( cred ca am facut-o deja de 100 de ori ) dar daca adaugi descriere ( mai ales sentimentala ) sa vezi ca o actiunea va decurge mai incet... App de actiune, Saku trebuie sa aiba niste picoare daca a putut colinda atat fara sa fie obosita sau sa se planga ... daca as fi sost in locul ei vai de cel care era langa mine :)))
Abia astept sa vad capitolul si vreau sa vad ce ascund astia doi, ceva imi spune ca a fost ceva urat >:)... Mor de curiozitate, la figurat =))
Deci , astept capitolul care sa fie la fel de lung si frumos ca asta si ca o sa ma anunti, oricum totajung eu pe aici .... O sa cam bantui locul asta :))) ( daca ma vedeti nu va speriat ;) )
Astept next, >:D<
Kisses & Hugs ^^

Keep calm and wacth Naruto <3
The_rose_of_night
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Berbec Mesaje : 7

Reputatie : 6

Data nasterii : 22/03/1998

Localizare : Konoha

Hobbie : fun, draw, write and good music :x

Stare de spirit : like hell i'm feel good !!!!!!!!!!!!!!!

Comentarii : Nu vreau sa ma schimb. Vreau sa raman vesnic asa. Un copil cu vise mari si cu o imaginatie si mai mare.

Sus In jos

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» la data de Dum Mai 12, 2013 1:42 am

Chapter 2-I`ll kill you!

-Mai spune-mi odata de ce a trebuit sa pui incuietori la usa si pe dinafara si pe dinauntru?
-Pe dinauntru am pus sa nu cumva sa ma trezesc cu tine gol zburdandu-mi prin camera , iar pe dinafara sa nu te gasesc prin casa alergand cu chilotii mei pe cap , strigant “Hello lume, I am Superman!” Ii raspunde fata cu un zambet de invingatoare pe fata.
Sasuke si Sakura se schimbasera fiecare de hainele cu care ajunsesera,acum fiind imbracati mult mai lejer.Sakura cu o pereche de blugi albi,un tricou albastru si balerini,iar Sasuke cu blugi albastri,tricou alb si tenesi,mergand impreuna sa cumpere mobila pentru noul apartament.
-Ce….Incerca brunetul sa protesteze , dar nu avu` timp caci s-au trezit cu o vanzatoare in fata lor, zambindu-le politicos.Au ramas amandoi uimiti , privind catre femeia din fata .O batranica de vreo 70 de ani, cu parul carunt si o fata peste care ziceai ca a trecut acceleratul ce isi arunca dintii pe afara privindu-I parca din fundul gradinii .
-B-Buna ziua. Reuseste rozalia sa spuna , inca oripilata de infatisarea horror a femeii.
-Va pot ajuta cu ceva? Intreaba aceasta neschimbandu-si expresia sadica a fetei.
-Am dorii sa cumparam mobila pentru noul nostru apartament si ni s-a spus ca aici putem gasi ceva perfect.
-Oh proaspat casatoriti. Bombane femeia, parca dezamagita de ceva.”Il voia pe Uchiha?Poate sa il ia, nu ma supar”.Aceasta se intoarce cu spatele si ii indeamna pe cei doi sa o urmeze.
Amandoi au vrut sa protesteze cu vehementa afirmatia de prost gust a femeii despre casatoria lor, dar expresia serioasa a acesteia i-a facut pe amandoi sa isi inghita cuvintele.
Usa din fata lor se deschide cu un scartait asurzitor, iar ei pasira inauntru atenti la trepte. Teama de pe fetele lor se schimba in extaz, reusind sa ingane un “WOW”in cor, apoi zambesc ca idiotii la imaginea din fata.
Era o debara de trei ori mai mare ca apartamentul pe care il inchiriasera, plina cu mobila pentru toate gusturile si toate incaperile, de la canapele inflorate din piele sau din matase speciala de toate culorile, pana la dulapuri de bucatarie sau rafturi pentru debara.
-Eu vreau aia! Tipa rozalia atintind cu privirea o minicamera improvizata, cu tapet roz cu puf, un pat de doua personae cu lenjerie alba ca spuma laptelui, un dulap mare crem si parchet de aceasi culoare.
Brunetul o priveste sceptic, apoi isi indreapta privirea spre o alta minicamera, asemanatoare cu cea a fetei, numai ca tapetul era albastru, iar lenjeria patului, visinie.
In 15 minute cei doi au reusit sa aleaga mobila pentru camera fiecaruia si bucatarie , ramanand sufrageria la final.

^^^^
-Lasa-ma nebuno! Striga Sasuke exasperat de reactia Sakurei , care era acum calare pe spatele lui tragandu-l de par si de tricou.
Fata , parca neauzind strigatele de disperare ale brunetului, si, nesimtind cum batrana din spatele ei o trage de picioare, continua sa il avarieze grav pe baiatul de dedesuptul ei care indraznise sa ii jigneasca simtul cunoasterii.
-Nu iti plac florile, idiotule?Lasa ca iti arat eu tie cap de prezervativ ce esti!
De ce s-a ajuns la asta?Ei bine fiecare era de alta parere cu privire la mobile potrivita pentru sufragerie. Sasuke voia canapea din piele albastra, tapet alb si parchet negru, iar Sakura, catifea mov, tapet roz cu puf si parchet albastru.
Niciunuia nu i-a convenit ideea celuilalt, iar brunetul a facut primul pas spunandu-I ca ar trebuii sa isi schimbe dioptriile. Acest lucru a jignit-o foarte tare , reamintindu-I de faptul ca in generala purta ochelari , iar Sasuke si gasca lui de idioti faceau misto de ea,dar din fericire in liceu totul se schimbase.Atunci se luptau amandoi pentru popularitatea pe care trebuiau sa o imparta datorita grupului mare de prieteni si notelor exceptionale.
Neavand alta optiune, baiatul o apuca de capatul blugilor si trage cu putere in jos. Proasta miscare. Fata a alunecat din spatele lui cazand pe podea, fara pantaloni, doar in lenjerie intima.
Parca nerealizand ipostaza in care se afla, se ridica de jos sarindu-I in fata, el cazand pe canapeua din spate. Picioarele fetei erau incolacite in jurul bazinului lui, iar el era cu mainile intre picioarele el atingundu-I zonele intime.
Vazand micul incindent batrana a iesid din incapere lasandu-I pe cei doi asa-zisi “ proaspat casatoriti” sa isi satisfaca nevoile.
Sasuke a incercat sa isi scoata mainile pentru a o indeparta pe fata de pe el, dar nu a reusit sa faca numai asta, ci si sa scoata un geamat neintentionat din gura ei.
-Imbraca-te. Daca ma vrei asa mult putem continua asta acasa.
-Prefer sa te vad alergandu cu chilotii mei in cap decat sa fac ceva cu tine. Ii raspunde rozalia, apoi se ridica de pe el imbracandu-si blugii.”Pe viitor va trebuii sa port curea”Isi spune tanata in gand , apoi merge sa o caute pe bunica care disparuse din senin.

^^^^
Intr-un final au reusit sa ajunga la o parere despre mobile din sufragerie si anume tapet alb cu imprimeuri visinii, canapea tot alba din catifea si parchet negru. Au platit comanda si au dat cheile apartamentului acelei doamne care urma sa isi trimita angajatii chiar astazi pentru a termina treaba.
Ajunsi acasa fiecare era fericit in felul lui gandidnu-se totusi la acelasi lucru “Macar nu il/o vad toata ziua , facultatea are si parti bune”

Sakura a intrat in camera ei schimbandu-se direct intr-o pereche de colanti negri, tenesi albi, un tricou tot alb, lung pe care scria “Let me love you” si o geaca neagra din piele ca ii venea putin deasupra soldurilor.
“Si acum sa mancam ceva”Isi spune tanara in gand indreptandu-se catre bucatarie si infigandu-se in frigider.
-Ai de gand sa tii usa deschisa toata ziua? Se aude cea mai enervanta voce din viata ei, pe care spera sa nu o mai auda niciodata, dar scumpul ei prieten “Dumnezeu” nu o prea asculta. Scoate nervoasa capul din frigider uitandu-se in sus si scotand limba la ceva, apoi se indreapta catre brunet intentionand sa ii dea o lectie.
-Nu imi spui tu mie ce sa fac in…Dar nu apuca sa termine propozitia caci ramane socata. Baiatul avea doar un prosop in jurul bustului si unul in mane cu care isi stergea parul ud.
-Ai nevoie de un servetel sau ai de gand sa salivezi pe jos.
-Sa ce?Oh tu idiotule!
Ridica palma si se indreapta spre el intentionand sa ii lipeasca una, dar tinarul o opreste prinzand-o de incheietura. Sakura se stramba nervoasa la el si incearca sa isi smuceasca bratul, dar din greseala atinge prosopul de pe el care o ia usor la vale. Vazand imaginea nu tocmai ortodoxa a brunetului se holbeaza putin apoi inchide ochi. Acesta ii da drumul la mana si isi ridica iritat prosopul de jos infasurandu-si din nou.
Sakura incepe sa rada, apoi fuge repede ridicandu-si geanta de jos si indreptandu-se catre iesire.
-Nu inteleg ce vad alte fete la tine, nu e chiar asa mare! Striga ea printre hohote de ras, inchizand apoi usa in urma ei si mergand catre lift.
Sasuke priveste crispat catre partea de jos a corpului, apoi incepe sa rada. “Acum sunt suta la suta sigur ca trebuie sa isi schinbe dioptriile , cum poate jigni asa minunatie” Isi spune el in gand.
Brunetul se schimba intr-o pereche de blugi albastri, tenesi, un tricou albastru si un sacou negru, inchide usa in urma lui si se indreapta euforic catre facultate.”Nu o va putea vedea pe Haruno o zi intreaga, iar noaptea vor dormi, o sa supravietuiasca cu asta”.

^^^^^^
“Ah, deja am intarziat”Isi spune brunetul facandu-si curaj sa intre in noua lui clasa.
-Imi pare rau ca am intarziat, numele meu este Sasuke Uchiha.
Auzind numele asta, Sakura isi roteste imediat privirea catre persoana ce se afla in fata usii.
-Harunoooo,o sa te omor!
-Uchihaaa,o sa te omor!
-Asta mai lipsea, sa ma imiti!
-Asta mai lipsea,sa ma imiti!
-Oh,lasati-o balta. Uchiha,du-te si aseaza-te in banca de langa colega ta. Tipa profesorul de Psihologie, Kakashi la Sasuke care nu intarzie sa ii urmeze ordinale.
-Chiar trebuia sa fie profilul asta?
-Chiar trebuia sa fie profilul asta?
-Oh,las-o balta.
-Oh las-o balta.
-Idiotu-le!
-Tampit-o!
-Oh progresam.

**Oke,banuiesc ca nu multi se asteptau sa aduc eu capitolul asta dar iata-l,sper sincer sa va placa desi stiu ca e neinspirat,macar ma vor salva capitolele lui Max.
Capitolul ii este dedicat Ilincai care s-a tot tinut sa ii spun ce surpriza pregatesc si Iataaa:X
Enjoy,si va astept cu un comentariu :o3
**

Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Dum Mai 12, 2013 2:26 am, editata de 1 ori
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de vip.666 la data de Dum Mai 12, 2013 2:13 am

Bestial :))))))) ♥PRIMAA ! Sakura l-a atacat la sentiment ! :)))Funny capitolul. Spor pe mai departe !:*

♥♥♥♥♥♥
vip.666
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Gemeni Mesaje : 20

Reputatie : 103

Data nasterii : 06/06/1997

Varsta : 20

Localizare : in lumea mea ;) ♥

Hobbie : frec menta :))♥

Stare de spirit : mai schimbatoare ca vremea ;) ♥

Sus In jos

Mesaj Scris de Alle la data de Dum Mai 12, 2013 2:17 am

Vaaaai, deci moor, sfarsitul a fost absolut bestial, cand ziceau acelasi lucru =))) Am murit de ras. Absolut genial, sincer acum.
Acum, potolindu-ma si incepand si eu un comentariu ca un om semi-normal ce nu sunt, vreau sa va anunt ca eu clar sunt fanul numarul 1 al acestui fic. Il ador, caci sunt pur si simplu foarte prinsa in poveste, datorita stiulului vostru foarte genial de-a scrie.
Am citit primul capitol ieri, dar mi-a fost prea lene sa comentez, insa acum sunt aici, gata sa va zic de o mie de ori ca va iubesc ficul.
Sper ca nextul sa vina la fel de repede ca acest capitol 2, caci mor de nerabdare sa vd ce-o sa se mai intample in continuare.
Va urez amandurora muuuult spor la scris si o tona nesfarsita de inspiratie. Poate ma anuntati si pe mine cand puneti capitolul 3.
Va pup dulce Paaa :>:D<:

Alle
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Leu Mesaje : 11

Reputatie : 0

Data nasterii : 18/08/1998

Varsta : 18

Localizare : Constanta

Hobbie : Scris, muzica, autoanaliza, multe

Stare de spirit : cam proasta

Comentarii : Fiecare om poseda un anumit orizany. Cand acesta se micsoreaza si fdevine infinit de mic, fiind echivalent cu marimea unui punct, omul spune: "Acesta este punctual meu de vedere."

Sus In jos

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) la data de Dum Mai 12, 2013 5:31 am

Nu prima? Huaaaa nu nu ma revansez data viitoare zi proasta
Sa trecem la fic, asta planuiai tu, perversa mica si nici nu puteai spune?
fericit fericit fericit fic nou intre cei doi dracusori perversi?
Nici ca se putea mai bine. Din moment ce e un capitol dedicat mie
ca am tinut dupa tine atit de mult , batindu-te la cap, o sa las un comentariu destul de lung. entuziast entuziast
Sa trec intii de toate pe la fic ,
Mia amuzant de atit nici ca se putea.
Si cica "-Nu inteleg ce vad alte fete la tine, nu e chiar asa mare! " dai inainte Sakura , asa te vreau.
Totusi sunt sigura ca se va inaripa ceva sau Sauke va taia incuietoarea usii si va intra petse ea,
muaahahahaha. iubire
Ei la celais profil si inca la phihologie?
Nici ca se putea mai bine
Deja o lungesc prea mult si vreua sa va urez multa inspiratie si astept urmatorul capitol
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

Sus In jos

Mesaj Scris de The_rose_of_night la data de Sam Mai 18, 2013 8:06 am

Capitolul e pervers iubire LIKE !!!
Mai ales partea din casa cu diopriile =))) Sunt in aceeasi clasa ? :O Asta da nenoricire pe amandoi :)) Sper doar sa nu aiba porecle ca Stan si Bran sau ceva de genu asta :)
Si scumpi, capitolul este foarte reusit >:D<
Parte preferata : cureaua :))))))))) ( a se citi curea nu ca*ea )
Mersi muuult de anunti :* si sper ca o mai repeti actiune :)))
Kisses & Hugs

Keep calm and wacth Naruto <3
The_rose_of_night
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Berbec Mesaje : 7

Reputatie : 6

Data nasterii : 22/03/1998

Localizare : Konoha

Hobbie : fun, draw, write and good music :x

Stare de spirit : like hell i'm feel good !!!!!!!!!!!!!!!

Comentarii : Nu vreau sa ma schimb. Vreau sa raman vesnic asa. Un copil cu vise mari si cu o imaginatie si mai mare.

Sus In jos

Mesaj Scris de Apollo la data de Sam Mai 18, 2013 1:04 pm

Chapter 3-Between hate and friendship

Sakura statea in banca din nou cu Taiuya, simtea ca nu se schimbase nimic din liceu. Si chiar asa era. Baieti toti erau gura pe ea, o interogau de a dreptul. Spuneau mereu cu admiratie ca ea avusese cea mai mare medie de intrare de la cel profil, ii faceau complimente si ea chiar daca era cam obisnuita cu asta, se simtea flatata. Sasuke, ce era de asemenea asaltat de fete, se uita cu o un sentiment enervant de nedescris. Era furia. Crezuse ca nu o sa o vada mult timp si ca va fi usor de conventionat cu ea, dar se pare ca o sa o vada mai mult decat spera el. Un singur baiat nu statea de vorba cu Sakura, pentru Sasuke fusese de ajuns incat sa il considere de treaba. Statea jos, deci nu putea sa stie cu exactitate inaltimea lui. Avea parul blond-auriu si ochii erau mai albastri decat cerul incins de vara. Pe obraji parea sa aiba cateva zgarieturi, avea un ten mai masliniu ca el. Chiar daca era pauza, sau ceva de genul, profesorul nu le daduse voie sa plece inca. Sasuke se ridica din banca, vizibil plictisit de toate fetele pentru care nu simtea nici o atractie desi putea spune ca erau dragute. Ii parea cunoscut acel blond, dar nu stia cine. Incepuse sa ia literele la rand. ‘A…b..c..d…e..f…g…h…i..j..k..l…m..n.o..p..q..r…s…t…u..U!
-Uzumaki, Sakura se inatoarse catre el observand ca baiatul ce statea in banca. Acesta ridica privirea uitandu-se confuz la Sasuke. “Doamne, de unde s-or m-ai sti si ciudati astia doi?”
-Sasuke?! Dar ai crescut nu gluma.
-Si tu.
Cei doi incepura sa rada iar Sakura se uita mirata la cei doi. “Dap, alti doi idioti. De e m-ai “binecuvantat doamne cu astia doi pe capul meu?!” In timp ce Sasuke si Naruto vorbeau intre ei ca si vechi prieteni, Sakura era cu adevarat plictisita. Baietii din clasa erau cu adevarat draguti dar dat fiind ca era prima zi, or sa plece mai devreme. Si chiar atunci, profesorul daduse un pumn in catedra, atragand atentia tututor.
-Liberi, ne revedem maine la prima oara. Toate clasele au plecat acum 30 de minute.
-Eh?!! Zisera toti in cor.
“Nu se poate, iti bati joc de mine?” Telefonul Sakurei suna cu un numar necunoscut, aceasta raspunse si iesise imediat din clasa.
-Naruto trebuie sa vorbesc …unde e ? Stii ce, nu conteaza.
-Toate clasele au plecat, nu voi avea sansa sa vad vreo fata draguta.
-Pun pariu ca sunt multe, cei doi ranjisera malefic. Soarta ii pusese in aceiasi clasa si avea sa fie foarte bine. Cineva intra in clasa, era o fata draguta. De 1,60 cu parul blond lung si ondulat. Ochii erau caprui si pielea ii era usor bronzata. Purta o rochie alba cu sandale de aceiasi culoare. Se uita dupa cineva si cand il zarise pe Sasuke se dusese la el repede. Imbratisandu-l.
-Cine esti?
-Sa..suke..sunt eu? Nu iti mai amintesti? Sasuke daduse din cap in semn negativ. Adauga-mi o pereche de ochelari cu lentila groasa si parul scurt. Zambi, avea un zambet dulce incat Sasuke chiar incerca sa isi reaminteasca de ea in caz ca o cunostea.
-Mimiko-chan!
-Ti-ai amintit!
“Sincer nu eram sigur intre Mimiko sau Yomiko, sau Angela, Maria si altele.”
-Naruto, ea e…huh?! Unde a disparut idiotul asta?
Sasuke si Momiko discutasera si depanara amintiri multa vreme, erau la acelasi profil doar ca alte clase. Cei doi fusesera candva impreuna si din cauza ca Sasuke dorise sa isi schimbe reputatia, a renuntat ca la o carpa murdara la ea. Isi reaminti cuvintele de doi bani pe care i le spuse si ea chiar le crezuse. “Si uite-o astazi aici, aratand m-ai WOW ca niciodata. Sasuke, idiot ce esti. Ti-ai gasit prietena in prima zi de faculate.”
Ajunse la apartamentul pe care il impartea cu Sakura la doua ore , cei doi se nimerira in acelasi timp. Dar niciunul nu era interesat de unde fusese celalalt. Nici nu se salutasera, cei doi nu se suportau si atat. Nu erau nevoiti de catre nimeni sa se salute sau ceva de genul. Sakura se indrepta in graba catre camera ei, Sasuke intrebandu-se ce patise de era asa grabita. El se aseza lenes pe canapea dand drumul la televizor, intre timp, se uita cum Sakura se invartea din camera in camera. Era preocupata de ceva. Si se grabea undeva. Sakura se dezbracase ca sa isi ea rochia cand telefonul sunase si ea se grabise sa il ea. Il lasase in bucatarie, dupa o scurta conversatie Sakura mergea din nou grabita.
-Sakura..
-Ce?! Tipase ea la el cu o privire de zici ca isi dorea sa il manance pe loc.
-Ah, nimic. Uite, voiam doar sa iti spun ca imi place lenjeria ta intima.
-Ce?! Sakura se uita la ea. Perversule, nesimtitule, afemeiatule! Arunca aproximativ cu tot ce avea la indemana.
-E vina mea ca tu iesi asa?! Te simti prea relaxata pe aici, ai grija ca stiu ca vrei sa ma oripilezi.
-Ha! Sakura se indrepta catre el sexy. Daca tot te oripilez, spuse unduindu-si foarte sexy si incet buzele. Ce ar fi sa te orpilez cu asta, isi stranse sani dezvoltati si cand ii dadusera drumul, cei doi se lovira unul de celalalt. Lui Sasuke incepuse sa ii curga sange din nas, Sakura lua perna de pe canapea si io aruncase direct in cap, fugind in camera ei tipand in urma sa “Afemeiat Increzut!”.
“Serios, am pus-o eu sa iasa in lenjerie intima sexy pe aici?”
Dupa cateva minute, Sakura iesise din camera total diferita. Sasuke se holba la ea. Parul ei era strans intr-o coada de cal. Lasand cateva suvite pe frunte. Purta o pereche de blugi albi, un maieu negru ce avea un top scurt pana la buric pe de-asupra pe care scria “Hold you’re hands home”. Sasuke simtise ca era pentru el dedicatia. Purta si o pereche de ghete cu platforma iar cum afara era cald, nu ii trebuise geaca. Telefonul ii suna, si dupa cum raspunse, Sasuke stia ca era Toji. Isi daduse ochii peste cap, dar atunci ii sunase si lui telefonul.
-Mimiko? Da, sunt acasa. A pai e pe strada Turl. A, da? Sigur, ies eu inaintea ta.
-Bine, pa.
-Bine, pa.
Sasuke si Sakura se uitara urat unul la altul.
-Sper ca nu iti aduci una dintre curvele tale in apartament.
-Sper ca tu nu ai de gand sa iti petrece seara romantica aici, cu Toji.
-Fii serioas, de ce s-au inventat hotelurile!?
-Deci nu vii in seara asta? Zise el ranjind cu gura pana la urechi.
-Gez….daca aveam ceva de facut cu Toji, o faceam de mult. Eu nu sunt ca tine. Ai grija ca acea Mi-nu-stiu-cum, sa nu isi uite prezervativele.
-Nu si le uita, nu e ca tine.
-Ha, ce gluma buna.
Intre ei, fulgerele contiunuau sa atace, erau parca gata sa se lupte unul cu celalalt. Se intoarsera amandoi o data cu spatele la celalalt, cu mainile incrucisate la piept.
Sakura iesise imediat, cu ganduri fulgeratoare asupra lui Sasuke. Se gandea la metode pentru-l al ucide, sau doar pentru ai face viata un cosmar. Un mare cosmar. Dar asta era in cauzul amandurora. Sakura trecuse chiar pe langa Mimiko, dar cele doua erau complet necunoscute una celelalte. Luase un taxi si se indreptase catre La Rouge Caffe.

Mimiko uracase cateva trepte, si il vazuse in capatul scarilor pe Sasuke. Aceasta fugi la el imediat, imbratisandu-l. Sasuke nu avea nici un sentiment pentru ea, dar avea un impuls de a o saruta. Mimiko, in schimb, il saruta ea pe el. El raspunzandu-i. Cei doi incepura sa vorbeasca la fel ca si cum ar fi fost iubiti. Lui Mimiko ii paru ciudat sa se comporte asa, dar il placea prea mult insa Sasuke. Cel putin lui nu ii pasa nici cat negru sub unghie de ea, chiar daca dupa spusele unor oameni. El ar fi fost de treaba, un baiat de bani gata, tot un baiat de bani gata ramane.
^^^^^^
-Esti un nesimtit! Lua paharul cu apa minerala si il varsase direct in fata lui. Nu imi pasa ce faci cu viata ta, nu vreau sa ma mai cauti, niciodata. Sa mai vorbim, sa iti mai vad mutra ta mincinoasa. Esti doar un nemernic si cu asta basta, Sakura ii arata telefonul ei si il trantise de podea, calcandu-l in picioare. NU VREAU SA TE MAI VAD NICIODATA!
^^^^^
-Mimiko, eu. Dar ea ii facu semn sa taca, si isi lipise buzele de ale lui. Sasuke daduse lovitura netrebuind sa faca absolute nimic. Mana lui se misca din obisnuinta, si ii deschise fermuarul din spate al rochiei. Care ii cazu usor pe umeri. El se lasa pe spate, cu ea deasupra lui. Rochii ii era cazuta pe talie, ivindu-se perechea de sani superbi. Nu prea mari dar vizibil apetisanti. Se sarutau incet, Sasuke cum era obsinuit cu astfel de lucruri, stia unde batea ea. Sau intre ce bate. Usa de la intrare se deschise si o vazuse pe Sakura intrand, ea se uita la cei doi “flamanzi”, iar ei la randul lor , cei doi se uitau la ea. Sasuke nu mai avea camasa pe el, Sakura sigur ar fi fluierat daca nu era in acea situatie. Ochii lui Sasuke erau uimiti si nu din cauza ca ii oprisera, ci din cauza ca ochii Sakurei erau plini de lacrimi. Si stia ca nu din cauza lor plangea ea, Sakura fugi catre camera ei. Mimiko se ridica de pe el, scuzandu-se.
-Scuza-ma, chiar nu stiam ca stai cu iubita. Si eu te-am obligat sa faci asta. Imi pare cu adevarat rau, sper sa ma ierti. Isi aranja rochia si please in graba. Sasuke ii umpluse frigiderul Sakurei dar isi aminti in schimb ca Sakura plangea cand intrase in apartament. Se indrepta catre camera ei, nevenindu-I a crede ce face. Batuse la usa, dar usa era inchuiata.
-Sakura..Sakura.
-Ce vrei?! Spuse deschizand brusc usa, lovindul pe Sasuke.
-Auch! Doare, voiam sa vad daca ai ganduri sinucigase.
-Vai, mersi. Nu e nevoie, iti las in testament sa primesti toata pomana de la inmormantare.
-Mai taci!
Sakura se uita la el mirata.
-Daca voiam pomana, imi puteam aranja si singur asta. Esti bine?
-Ti se pare ca arat bine?!
-Dar eu stiu cum e sa arati tu bine?
-Vezi, taci!
-Proasto! O data in viata aproape ca ma ingrijorez pentru tine iar tu..stii ce, nu mai conteaza. Iesise val-vartej pe usa, trantind-o in urma lui. Auzise clar cum ea incepuse sa planga din nou. “Chiar ma urasc si te urasc!” Intra din nou nervos in camera, o luase pe Sakura ce se uita ca la masini straine la el si o imbratisa prieteneste.
-E vina boului de Toji, nu?
-Ihi..mormai printe motaieli.
-Stii ca a fost mereu un tampit, doar nu il iubeai, nu?
Sakura nu zise nimic. Pentru asta, Sasuke a fost un raspuns suficient. Rupse imediat imbratisarea si isi puse mainile pe umeri ei, o scutura de pana si el ameti.
-Sakura, nu fii proasta. Stii ca e un dobitoc.
-Ar fi trebuit sa savurez mai mult paharul pe care I l-am turnat in fata.
-Vezi?! Nu esti proasta degeaba.
-Dar…
-Taci doar, va trece de la sine.
Iar cei doi adormisera, Sakura in bratele lui asa cum nu credeau vreodata ca vor adormi, sau unul in camera cu celalalt.

Apollo
Admin
Admin

Comentarii :

Sus In jos

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) la data de Sam Mai 18, 2013 1:11 pm

edit:
Pam Pam Pam Pam Pam. Si dam lovitura
ce momnet superb Sasusaku.
Un capitol funny si romantic pe crae il ador.
Vreau next .
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Senna Maxyana la data de Sam Mai 18, 2013 9:50 pm

Pai e Mary's time

Senna Maxyana
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Sagetator Mesaje : 20

Data nasterii : 18/12/1991

Varsta : 25

Localizare : Cat de departe sa imi duci inima :X

Hobbie : La la la laa

Stare de spirit : Beter than yesterday and more better every day

Comentarii :

Sus In jos

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» la data de Dum Mai 19, 2013 4:44 am

Frumos capitol max,ca intotdeauna:X
Pai next il postez marti-miercuri:D
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» la data de Mier Mai 22, 2013 6:25 am

Chapter 4-He is mine!Hahaha

Testing, testing, I'm just suggesting
You and I might not be the best thing
Exit, exit, somehow I guessed it right, right
But I still want ya, want ya, don't mean to taunt ya
If you leave now, I'll come back and haunt ya
You'll remember, return to sender now, now.

-Ah,ce sonerie enervanta.Spune fata frecandu-se la ochi,apoi intinde mana catre noptiera inchizand telefonul,apoi sa aseaza din nou pe perna ei neobisnuit de tare si calda.
-Stai,perna calda si tare?Uchihaaaa!Striga aceasta din toate puterile trezindu-l pe brunet care se dezechilibreaza si cade din pat.
-Ce faci acolo?Intreaba ea printre hohote de ras.
-Fac cunostinta cu podeaua,ce ti se pare ca fac?
Fata incepe sa rada si mai tare si isi indreapta privirea catre ceasul de pe perete care indica ora 8:35 AM.Zambetul ii dispare de pe fata indreptandu-si atentia din nou catre brunet care o privea serios.
-Ce s-a intamplat?O intreaba el vizibil ingrijorat.
Aceasta sare din pat si alearga catre baie lovindu-se de toti peretii.
-Am intarziat,grabeste-te si schimba-te,prima ora e cu decanul.
Sasuke se uita la ceasul care il avea la mana si vede ca intarziasera deja 5 minute asa ca neavand timp de nimic alearga in camera sa de unde isi scoate doar un tricou alb pe care si-l pune,apoi se incalta si merge catre iesire.Cei doi au ajuns in acelasi timp la usa,s-au privit cateva secunde in ochi,apoi au incercat sa iasa in acelasi timp pe usa,dar ghinion.Sasuke fiind mai puternic a reusit sa aisa primul,iar Sakura s-a impiedicat si a cazut.

Baiatul a luat-o de mana pentru a o ajuta sa se ridice,apoi au inceput sa alerge ca doi nebuni pe scari,deoarece ambele lifturi erau ocupate si nu aveau timp sa astepte.
Stiind o scurtatusa brunetul o trage pe Saku dupa el printre strazi pana ajung in fata facultatii.
Baiatul deschide poarta impunatoare,apoi alearga pe scari pana la etajul al doilea unde se afla clasa lor.
Cei doi stau cateva secunde in fata usii pentru asi face curaj sa intre,apoi apasa pe clanta si inchid ochii.
-Imi pare rau ca am intarziat domnule,primit ca nu se va mai intampla niciodata.Spun amandoi in acelasi timp,apoi deschid uchii privind catre persoana de la catedra care zanjea pervers la el.

"Omul asta o avea el 60 si ceva de ani,dar e un pervers in toata regula.Ora anterioara se daduse la Tayuia ca nu facea decat sa ranjeasca politicos desi ii venea sa ii dea una in mutra aia vestejita."
Cand au observat ca toti cei din clasa au inceput sa rada s-au uitat curiosi pe ei sa vada daca au uitat ceva inainte de a iesi din casa,dar nimic neobisnuit.
-Puteti intra.Spune decanul de daa asta mult mai serios.
Sasuke das a faca un pas in fata , dar atunci isi da seama ca era legat de ceva.Se uita mai atent la mana lui si observa ca o tine pe Sakura.
“Ah de asta radeau toti.” Acesta ii da drumul fetei si se indreapta catre ultima banca unde stateau impreuna.

Fata nu intarzie sa apara si se aseaza silentios langa el.
Bosorogul de la catedra a inceput sa insiruie regulile Facultatii,cele mai importante materii si nu stiu ce concursuri intre elevi pe care nici unul nu le-a auzit.
Amandoi se gandeau la acelasi lucru.Cum de s-au tinut atata timp de mana si nici macar nu si-au dat seama ca fac asta.S-au simtit de parka a fi cel mai evident lucru din lume,iar asta era chiar mai ciudat decat sa locuiasca in aceasi clasa,sa fie la aceasi facultate,acelsi profil,aceasi clasa si chiar si aceasi banca.Era un fenomen paradoxal.
”Ciudaaat…” Gandesc amandoi cu voce tare in acelasi timp,apoi se uita unul la celalalt si incep sa rada.
-Domnule Uchiha,Domnisoara Haruno,ne puteti spune si noua de ce radeti sa radem si noi cu voi.
-Bucuruze.
-Lebede.
-Colorate.
-Lupta.
Spuneau cei doi in acelasi timp dar nimeni nu intelegea idea.
-Niste lebede se lupta cu niste buburuze colorate.Reuseste Sasuke sa formuleze o propozitie,apoi intra in pamant de rusine cand toata clasa incepe sa rada.”La ce s-a gandit de a spus tampenia asta?Pana si Haruno radea,iar asta e in mod sigur o crima care se pedepseste cu viata.El trebuie sa ii faca viata un iad nu sa o inveselasca.”

Ne avand incotro incepe si el sa rada pentru a nu-l face pe decan si mai banuitor.
-Sasuke,Sakura,lasati-va de sotii si …dar nu apuca sat ermine ultima propozitie caci sunetul salvator se aude.Era deja pauza,iar ceilalti incepusera sa sara pe banci sis a danseze.
Cu coada intre picioare si fara oportunitatea de a mai spune ceva,barbatul ingana doar “Buna ziua”,apoi iese dezamagit din clasa.”Ce am facut eu sa merit asa clasa,ce Doamne,ce?”Continua acesta sa isi spuna in gand tot drumul catre sala profesorilor.

^^^

“Am,trebuie sa rezolv asta”Isi spune Sasuke,apoi iese din clasa indreptandu-se catre cea alaturata,clasa lui Mimiko, va trebuii sa resolve problema cu asa zisa lui iubita.Adica spera la mai mult de la ea din prima zi,iar sa o piarda in a doua nu era cea mai buna idée.
Cand a ajuns la usa toate fetele au sarit pe el,dar nu le-a dat atentie facandu-si loc printre ele indreptandu-se catre banca fetei pe care o vedea stand de vorba si razand cu o alta colega.
-Mimiko,pot vorbi putin cu tine,te rog?Intreaba asta cu un glas neobisnuit de dulce.”Daca il auzea Sakura sigur ar fi varsat,pana si el era al naibii de oripilat de asta.”
-Sigur Sasu.Ii raspunde aceasta zambind,apoi ies impreuna din clasa.Baiatului nu i-a placut niciodata precla asta,dar daca o voia inapoi trebuia a taca sis a ingita.”Rezista Sasuke,rezita.Esti frumos si intelligent,poti face asta.” Continua el sa se incurajeze, parca vazand hormonii cum se ridica la suprafata.

-Uite ce e Mimiko,Sakura nu e iubita mea e doar….Nu putea sa ii spuna ca e o fosta colega de generala si de liceu pe care nu o suporta si pe care spera sa nu o revada,dar a avut”norocul”sa o intalneasca aici sis a ii fie colega si de apartament si de clasa.Oricat de intelegatoare ar fi fost fata din fata lui cu siguranta nu ar fi acceptat asta nici intr-o mie de ani.
-Sasu,Sasu,mai esti pe lumea asta?Intreaa tanara fluturandu-si palma prin fata lui.Deci,ce e Sakura?Continua aceasta cu un zambet dragalas dar in acelasi timp acuzator.
-Ea e….ummmm….E indragostita de mine si ma urmareste peste tot,iar pentru a scapa de ea a trebuit sa o lass a locuiasca la mine o perioada.Reuseste brunetul sa spuna dintr-o singura rasuflare inchizandu-si ochii.”Haruto o sa ma omoare pentru asta.”
-Sunt ce?Se aude o voce mult prea cunoscuta din spatele lui,pe care spra sa nu o auda prea curand.
Baiatul isi intoarce privirea spre ea parca implorand-o sa o ajute,gandindu-se totusi care ar fi sansele ca ea sa faca asta.
Sakura afiseaza un zambet malefic,apoi se indreapta catre cei doi.
-Sasuke are dreptate.Raspunde aceasta spre dezamagirea celeilalte fete si uimirea baiatului care era prea vizibila.
-Sasuke o sa fie al meu,asa ca stai departe de el continua ea abtinandu-se sa nu rada.
Nu a facut asta din mila pentru brunet,dar era o sansa in plus pentru al face sa ii ramana dator pe viata,iar ea nu pierde astfel de ocazii nici cu pretul vietii.
Rozalia il ia pe acesta de brat si il taraste posesiv dupa ea sub privirile pline de amuzament ale unora si ura ale altora.
-De ce ai facut asta?O intreaba Sasuke uimit.
-Imi esti dator Uchiha,sa nu uiti asta.Ii raspunde ea zambind,apoi se indreapta amandoi catre clasa.
Urmatoarele ore au trecut al naibii de repde.Sakura se mutase deja cu Tayuia in banca astfel nefiind nevoita sa ii vada mutra brunetului toata ora desi mai tragea cate o ptivire pe furis la el pentru a-I vedea expresia confuza.
Daca stia asta il ajuta mai inainte.Privelistea este una de Oscar cu siguranta.
-Saku,tu si Sasuke sunteti impreuna.Intreaba amuzata fata de langa ea.
-Ce?Eu si ingamfatul ala?Nici gand,prefer sa sarut un porc mistret .
Tayuia s-a intors cu fata catre professor lasand-o pe colega de banca cu gandurile ei zoofile.
^^^^
-Grabeste-te Haruno,nu te astept toata ziua.
-Acum,acum.Spune aceasta iritata,apoi isi ia geanta si fuge dupa brunet care luase un avans bunicel in fata.
In 10 minute au ajuns in fata blocului si au urcat impreuna catre apartament.

A bagat cheia in butuc,dar spre surprinderea lor era deschisa.Au deschis si ei larg usa,apoi au pasit precauti inauntri pana in sufrgerie.
-Ne bucuram sa vedem ca insfarsit ati ajuns.Se aude un ton de voci din spatele lor.Acestia au inchis ochi si s-au intors zambind fortat catre persoanele din spate.
Mama,tatamce cautati voi aici.Spun ei in cor incercand sa nu arate uimirea ce le strabatea tot corpul.
“Ce vor spune,vor fi furiosi ca locuim impreuna?Pana la urma suntem fata si baiat,Oh Doamne,mai bine luam alt apartament”

**Un capitol scurt si plictisitor,dar mai e ceva pana incepe adevarata actiune asa ca sper sa treceti nu foarte adormiti peste el**

Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Vin Mai 24, 2013 11:12 am, editata de 2 ori
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Senna Maxyana la data de Joi Mai 23, 2013 1:32 am

So.....ai postat next..so..nici un com?!
Oameni buni, Ily buna terci la citit sarut !
Trebuie sa bat pe cineva ca nu e activitatea -.-!
Mereu mi-a placut capitolul asta, testing testing sau cum o fi I'm just sugesting..
Next este postat sambataaaa dimineata cred...la all my fics iubire

Senna Maxyana
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Sagetator Mesaje : 20

Data nasterii : 18/12/1991

Varsta : 25

Localizare : Cat de departe sa imi duci inima :X

Hobbie : La la la laa

Stare de spirit : Beter than yesterday and more better every day

Comentarii :

Sus In jos

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) la data de Joi Mai 23, 2013 9:42 am

[Aaaaaaaaaa. Am aterizat si Max bu ma stresa ca din cauza caderii era sa-mj rup o mina sau un picior sau chiar si mai rau de atit. Iubesc capitolul asta si surpriza din partea parintelor e minunara. si daaaaaaaaaa, sau tinut de mina, aasa bravo lor. Dar trebuie sa recunosc ca a dato in bara Sasuke. Te las cu BUCURUZELE si vreau nexttt.
[/left]
[i]
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Apollo la data de Sam Iun 01, 2013 11:59 am

Chapter 5- We are together

Doamna Haruno se indrepta amenintator catre cei doi:
-De ce..voi doi! Sasuke si Sakura tresarisera si se uitara unul la altul nestiind ce sa zica, Doamna Haruno se apropria de ei. De ce….voi, nu ne-ati spus ca sunteti impreuna?!
-Ah…da..noi doar!
-Ah..da..noi doar!
-Uite, ce draguti sunt impreuna, spuse Doamna Mikoto Uchiha. Domnul Fugaku Uchiha afirma, iar cei doi chiar nu stiau ce sa spuna. Se uitau unul la altu, parca vorbind din priviri si spusera amandoi de-odata, aplecandu-se in semn de parere de rau.
-Ne pare rau, da. Suntem impreuna!
-Ne pare rau, da. Suntem impreuna!
-Vai, ce dragut! Ati repetat asta?
-Ce?! Normal ca nu!
-Ce?! Normal ca nu!
Domnul Fugaku se uita la Sasuke si el stiu ca intrase in belea, el le spusese unde sta cu un mic detaliu fals. A pus camera de la vecini in locul apartamentului lor, el sperase ca nu ii vor vizita niciodata. Mai ales ca statea in aceiasi camera cu Haruno.
-Hei! Am o idée, ce-ati zice sa luam toti diseara cina? Cu noul cuplu, facand din ochi catre Sakura si Sasuke, si noi toti, 6.
-Mikoto, asta chiar e o idée brilianta! Spuse Doamna Haruno.
-Deci, tinere cuplu, ne vedem diseara la 7 la Magistra’s, in regula?
-Da.
-Da.
Parinti lor plecasera si amandoi rasuflara usurati, lasandu-se pe canapea. Statura tolaniti pe canapea cateva momente sa analizeze tot ce se intamplase. Se intoarsera incet unul catre celalalt cu o fata uimita. Din nou, parca se intelegeau prin priviri.
-Ce? Suntem impreuna?
-Ce? Suntem impreuna?
-Asta da gluma!
-Asta da gluma!
-Nu ma mai imita!
-Nu ma mai imita!
-Ce? Eu te imit?Ba tu!
-Ce? Eu te imit?Ba tu!
Oftasera amandoi, uitanduse in sus catre tavan, cerand sfatul Domnului. Nu aveau de ales, aveau sa le faca pe plac altfel,parinti lor o sa isi dea seama ca e ceva necurat la mijloc, si se prea putea sa il mute pe Sasuke la colegiul din oras care numai colegiu nu se numea, asta se gandea si Sakura. Amandoi inghitira in sec si incepura sa vorbeasca. Care pentru sine. Nu se intelegea nimic, daca ar fi fost altcineva de fata. Dar ei se intelegeau.
-Deci, trebuie sa ne comportam ca un cuplu. Sugera Sakura.
-Nu ca avem de ales, si asa e ciudat ca stam in acelasi apartament.
-Mie imi spui? Ofta. Mi-ar fi placut sa stau aici, dar cu restul banilor pot face multe.
-Da, si eu.
Oftara din nou, Sakura isi aminti de ce ii zise lui Mimiko la scoala. Lua perna de pe canapea si il lovise pe Sasuke. Acesta intreba pentru ce naiba fusese si asta, iar ea tipase zicand ca era pana la urma iubita lui disperata de care ii se facuse mila. Sasuke simti frica si incepuse sa fuga prin camera cu Sakura pe urmele lui. Din nici un motiv, el incepuse sa rada. Dar Sakurei numai motiv sa rada nu era, Sasuke voise sa fuga in balcon dar uitand ca geamul era geam si nu usa,il luase in fata, prin impact, cazand jos. Sakura se opri, holbanduse la el si aporoape cazuse in fund de ras. Ceea ce si facuse din cauza ca Sasuke o prinse de un picior, insa in loc sa cada cu picioarele in dreptul capului sau, cazu chiar peste. Desi o durea, stia ca ii provocase mai multa durere decat el ei.
-Tot dator imi ramai, chiar daca te omor. Dator vandut.
-Da sultana! Mai doriti altceva?
-Ha! Scoase limba la el si se indrepta catre camera ei, unde se schimbase in ceva mai lejer. Asa facuse si Sasuke, care iesise, evident inaintea ei din camera. Incepuse sa prepare pranzul, si ceea ce era ciudat, amandoi au inceput sa il prepare dupa ce a iesit ea din camera. Se comportau chiar mai bine decat isi inchipuisera. In timp ce mancau, discutau planul cu parinti lor.
-Cred ca administratorul ia lasat sa intre.
-Trebuie sa ii dam o lectie administratorului asta.
-Un sarpe in camera?
-Imi place ideea, zise Sasuke ranjind unul la altul. Ciocnisera paharele cu apa minerala ca la un toast dar asta avea sa o faca dupa ce o sa revina de la intalnirea cu parinti.
Amandoi stateau pe canapea, incercand cel mai urat lucru. Nu se uitau la celalalt, si inscepusera sa numere invers de la 3. Mainile lor parca se respingeau una pe cealalta, daca erau un asa zis cuplu aveau sa se comporte ca o asa zisa afectiune. Se intoarsera unul catre celalalt, mainile lor erau asa de aproape incat erau speriati amandoi. Oftasera, iar Sasuke ii prinse mana Sakurei, pentru o secunda, chiar le placuse ideea asta apoi isi dadusera seama care pe cine strange.
-Gata, asta era tot. E 3, deci peste patru ore ne intalnim cu ei.
-Ok, eu ma duc cu Naruto la o expozitie.
-Naruto..zise ea rosind incet.
-Da. El nu observase faptul ca Sakura inrosise, atunci ii sunase si ei telefonul. Era Taiuya care o invita in parc. Acepta si amandoi iesisera pe usa in acelasi timp, chiar incepusera sa se certe si din cauza asta. Pana la urma convietuirea intre cei doi era ceva greu de atins.

Parcul era chiar linistit, nu foarte aglomerat. Era inconjurat de multi de copaci inverziti frumos, vantu-l fosnind frunzele,creand un cantec linistitor, aparte. Isi aminti fara sa vrea de Toji si zilele in care stateau si povesteau in continu in parc. Incepuse sa planga, neputand sa se opreasca. Se aseza pe una din bancile maro din apropiere, incercand din greu sa se opreasca. Taiuya era inca cu cineva, cand o vazuse plangand era gata sa inceapa un razboi doar ca sa il omoare pe cel ce ii ranise prietena si colega de banca. Sakura daduse din cap in semn de negatie, zicand doar ca isi amintise ceva trist. Incepuse sa o analizeze pe persoana cu care venise insotita Taiuya. Era de aceiasi inaltime cu ea, poate cu cativa milimetri mai inalta. Era subtire in talie, avand un corp frumos si bine dezvoltat mai ales in partea bustului care era mai mare ca al ei. Parul ei era brunet cu reflexii albastre si ochii ii erau liliachii, fara urme de pupila. Era ceva ciudat, dar fata ei draguta ii luase gandul acela. Era imbracata cu un maieu strans lila si blugi rupti negri, cu ghete inalte cu talpa ortopedica. Taiuya era imbracata cu o camasa alba si o pereche de pantaloni negri, cu balerini de aceiasi culoare. Ghicise ca avusese intalnire cu Coji. Sakura se prezenta fetei ce se dovedea a fi Hinata Hyuuga, vecina Taiuyei si vecina de clasa. Aflase ca era in clasa cu Mimiko si dintr-un gand, nu voia sa mai auda de Mimiko desi nu avea abslout nimic cu ea.
Cele trei incepusera sa povesteasca din nou, ca si cum se cunosteau de o viata. Aveau sa fie cele mai bune prietene.

-Serios, credeam ca sa o sa fie mai interesant.
-Da, zise Naruto. Mai bine ma uitam la un film porno.
Sasuke rase, afirmand asta.
-Stii, e deja 5:30, trebuie sa plec.
-Ai intalnire, gogule?
-Sa zicem.

Dupa jumatate de ora, Sakura iesise din camera imbracata intr-o rochie verde, deasupra genunchilor. Fara bretele, partea de sus avand margele albe asezate intr-o floare. Purta sandale inalte albe, iar parul lung, era incretit. Era machiata foarte putin, si arata din nou, WOW.
Sasuke, ce purta un costum negru si camasa albastra inchis, scosese un sunet de uimire fara sa vrea. La fel si Sakura, dar nici unul nu il intrebase cum aparata, sau nici nu se sinchisisera sa faca un compliment. Erau prea plini de sine amandoi. Coborasera incet, in drum intalnindu-se cu administratoarea ce ii intampinase cu un zambet pana la urechi pe “cuplul” frumos.
-Crezi ca un sarpe ar fi de ajuns?
-Pe naiba, trec la lei, zise Sakura nervoasa.
Cei doi luasera un taxi dat fiind faptul ca niciunul nu isi avea masina la el. Ajunsesera la 6:44 la restaurant, insa parinti lor erau deja acolo. Sasuke o prinsese de mana pe Sakura incercand sa se comporte cat mai naturatal. Ceea ce nu ii iesea prea bine. Ii salutasera in parte, asezanduse unul langa celalalt la masa frumos aranjata. Un ospatar venise si le luase comanda.
-Suntem chiar mai mult decat incantati de faptul ca sunteti un cuplu.
-Serios, nu trebuia sa tineti asta secret, spuse Mikoto.
“Sunt de groaza” se gandira amandoi. Fugaku incepuse sa vorbeasca cu Sakura despre afacerile in studiul Chirurgiei, iar ea ii raspundea cu experienta si foarte multa rabdare. In schimb, domnul Haruno il luase la greu pe Sasuke. Interogandu-l in privinta notelor pe care le avusese. Mereu avusese aceiasi media ca Sakura, adica cu alte cuvinte.,maxima. Domnul Haruno zambise rautacios, fiind pe cale sa il ia pe nepregatite.
-Sper ca nu ai planuri murdare cu Sakura, spuse el. Sakura ce bause pana atunci cola din paharul ei, se inecase brusc cu el. Sasuke o lovise in spate, ceea ce ii facuse mare placere, iar Sakura ii aruncase o privire ucigatoare. El spusese ca poate chiar ar avea planuri mai serioase cu ea, si Sakura din nou, era cat pe a ce sa se inece cu cola. Se lasa pagubasa, nu putea sa savureze cola in preajma celor doi.
-Nu-i asa draga? Spuse el, indreptandu-se sa o pupe pe obraz. Sakura avea o fata “poker face”, “Drace, noi nu am repeat asa ceva!” Cum se aplecase Sasuke, daduse peste paharul de cola, varsandu-l pe rochia ei. Ea se ridica, ca si arsa de pe scaun. “Si iubeam rochia asta, Uchiha!”

. “Bravo, Sasuke, mai dai motive multe pentru care sa te omoare. Daca ar fi fost cu adevarat iubita mea, ce as fi facut. A, da!”
-Lasa-ma sa te curat, spuse el.
-Ma descurc, zise ea ducandu-se catre baie.
“Oh nu, nu ma lasa cu draci astia aici!” Cei patru aveau o privire malefica pe chip. Ii facusera semn sa se duca sa o ajute, si fara sa astepte al doilea semn,pleca. Dechise usa bai femeilor strigand-o pe Haruno,dar se blocase imediat. Sakura era doar in lenjerie intima neagra, si din nou, ii daduse sangele pe nas. Luase batisa se o avea mereu pentru cazuri neprevazute si iesi din baie. Sakura chiar daca voia sa rada, nu putu decat sa tipe la el : “Afemeiatule!”. Sasuke se intoarse la masa, unde cei patru se uitau ca la un interogatoriu la el. Incepuse sa numere si secundele pana cand se va intoarce ea. Se intoarse dupa 10 minute, parca il vazuse pe Dumnezeu cand o vazuse . Restul cinei decurse cu alte intrebari, dar de data asta din partea parintilor lui Sasuke catre Sakura. La finalul cinei, parintii Sakurei spusera ceva ce el nu intelese. Ceva cum ca asteapta planuri mai serioase din partea lui.
“Ei pe naiba, acum nu trebuie sa ma insor cu ea doar ca sa raman la Oxford. Sau trebuie?!”

Apollo
Admin
Admin

Comentarii :

Sus In jos

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) la data de Dum Iun 02, 2013 11:37 am

Bai femeie ai idee cat am ras la acest capitol entuziast entuziast entuziast
E put si simplu minunat, nu am cuvinte, e atat de apreciere apreciere
Si ei sunt un cuplu? asta a fost faza care a umplut paharul.
Si Sasuke? Sa o sarute? imi place baiatul, asa s-o tii mami.
Parintii lor sunt tari, imi amintecs de parintii mei si cei ai lui :[-X:
Imi place mult, si dupa cum e Marry's time, pazea ca vin dupa tine de nu aduci
next cat de curand :>:):
Ja'Ne
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

Sus In jos

Mesaj Scris de »ღ»Mary»ღ» la data de Mar Iun 04, 2013 12:40 pm

Chapter 6-Prepare to fight!

-Idiotule,
mi-ai stricat rochia! Tipa nervoasa Sakura intrand val-vartej pe usa
apartamentului.
-De parca
o ai doar pe asta. Comenta Sasuke doar pentru sine apoi continua sa ignore
isteriile colegei sale de apartament. Fiecare intra in camerele lor, trantind
cu putere usa,
si aruncandu-se in pat. “Cine se
crede ciudata asta?”
izbucni Sasuke.

-Acum
vorbesti, ti-a dat Mimiko limba inapoi? Ii raspunse fata deranjata de
inforrmatia anterioare pe care mai bine nu o auzea.

“Iubit? Sa imi fie el iubit cand Taiuya se va desparti de Choji, cu
alte cuvinte. Niciodata!”
Isi spuse ea incercand sa isi ea pantaloni.
Dupa ce isi a ales un tricou mai subtire, fiindca in casa era destul de cald.
Iesi pe usa
camerei in acelasi timp ca Sasuke. S-au privit cateva secunde si apoi si-au
indreptat atentia catre canapea. Vazand ca si celalalt are aceiasi destinatie,
au inceput sa alerge pentru a ocupa mai mult loc. Brunetul fiind mai rapid si
avand usa
camerei mai apropiata, ajunge primul si se intinde pe toata canapeaua. Sakura
incerca sa se opreasca dar cum picioarele ei nu sunt prea bune la “franat”,
aterizeaza pe baiat. Lovinduse cap in cap. Ai, amandoi incercand sa se miste,
dar canapeaua fiind prea mica. Aterizeaza pe podea, lovinduse de masuta de
cafea din fata. Ei incep sa rada si se ridica de jos, facanduse cat de cat comozi.

-Ce zici
de un film? Sugera Sakura facand o fata de catelus.

Sasuke
aproba, nu ca ar fi fost foarte induiosat de expresia dulce a fetei. Dar era
plictisit si orice distragere era buna in momentul asta, chiar daca trebuie sa
fie implicate si Haruno.

-Bine,
stiu unul perfect. Spuse ridicanduse si indreptanduse catre camera ei, de unde
ia un DvD. Se intoarce inapoi in sufragerie, unde pune filmul si se aseaza din
nou langa brunet.

-“First
time” spuse baiatul holbanuse la titlul afisat pe ecranul televizorului.

-Aham,
ingana ea ca si cum ar fi fost hipnotizata.

“Ce a apucat-o de a ales un film de dragoste?!”

“E sensibila, idiotule, uita-te la ea ce frumoasa si gingasa e.”

“Haruno gigansa?! NU, nici in cele mai scarry cosmaruri.”

“Taci idiotule si uitate la film!”

“Idiot? Tu esti idiot!”

“Eu ce ziceam?!”

“Ah, am inebunit de vorbesc cu mine. Si de cand cred eu ca Haruno
e gigasa si
frumoasa? Si in cel mai rau caz, sensibila?”

Lasandu-se
pagubas, brunetul renunta la mica discuta cu “Sinele Lui” si isi indreapta din
nou atentia la film, dar mai bine no facea. Era unul dintre momentele la care o
fata si un baiat nu ar fi trebuit sa se uite singuri. Pe aceiasi canapea, si pe
intuneric.

-La ce
dracu ma gandesc?! Tipand si gesticuland mai sa ii scoata ochii Sakurei.

-Oh,
Uchiha, tot un idiot pervers ai ramas! Ii spuse ea, vizibil iritata de reactia
lui.

Si-ar fi
dorit asa de mult sa ii de-a o replica, care sa o lase cu gura cascata. Dar
pana si el realiza ca e adevarat. Cum se putea gandi ca poate sa faca ceva cu
Haruno?! Fara a mai comenta ceva, isi taraste picioarele pana in camera lui
unde se aseaza pe pat. Gandindu-se la ceva, dar nici el nu stia la ce.

-Hopa
sus, perversule! Tipa Sakura sarind peste el in pat.
-Ce vrei,
ciudatoo? Azi nu mergem la ore asa ca lasa-ma sa dorm.
-Cine a
zis ca mergem la ore? Eu in nici un caz. Asa ca grabeste, avem rochii de
probat.
-“Avem?”
se ridica speriat facand-o pe fata sa se dezechilibreze si sa cada cu el in
pat. Aceasta doar ii zambi si se aseaza mai comod. Fara a mai comenta ceva,
brunetul se ridica din pat si merse catre dulap de unde scoase o pereche de
blugi si un tricou albastru. Ii daduse panatloni de pijama jos, lasand-o pe
rozalie sa se hobeze la boxerii lui. Apoi isi trase blugi inainte ca aceasta sa
comenteze. In 10 minute era gata imbracat si pregatit pentru a-si face intrarea
in Iadul Femelilor. Era prima data cand mergea cu o fata la cumparaturi desi
avusese multe iubite inainte. Iar Sakura nu era nici macar iubita lui, si spera
sa nu fie.

-Asta si
asta, si asta, si asta.. O da, si asta. Nu ii asa ca sunt dragute?

-Aha,
ingana nepasator baiatul vizibil plictisit de cat se plimbase cu ea prin
magazin iar picioarele lui cu siguranta nu mai rezistau mult.

Observand
ca nu e atent, Sakura intra in cabina de proba, dar dupa cateva minute. Striga
ca e gata, obisnuit sa faca pe marele critic de moda ca pana acum, brunetul
trase nu prea entuziasmat bucata de material din fata cabinei. Aproape ca ii
cazu fata cand o vazu pe rozalie doar in lenjerie intima neagra, cu dantela si
cateva inimioare rosii pentru a nu parea prea disperat. Asa ca isi refacuse
imediat expresia fetei, revenind la cea de dinainte care o enerva foarte tare
pe fata.

-Parca
voiai sa cumperi rochi! Afirma acesta incercand sa isi pastreze calmul.

-Da, afirma
ea. Dar lenjeria asta imi atrase atentia. Cum ti se pare.

-E OK.
Dar cred ca Toji te prefera dezbracata.

-Nu e
pentru el, idiotule! Incepuse ea sa tipe deranjata de observatia meschina a
lui.

Era inca
pura, dar nici in ruptul capului nu voia sa ii spuna lui Uchiha asta.

Nervoasa
la culme, se schimba inapoi in hainele ei si lua in mana rochiile pe care le
alesese si se indrepta catre vanzatoare. Inainte de a ajunse, il cauta pe
Sasuke cu privirea peste tot. Dar acestea disparuse. “Am sa te omor, Uchiha!” isi
spuse ea hotarata si apoi se indrepta catre o tanara de 18 ani ce parea a fi
vanzatoarea. Vazand ca aceasta vorbea cu cineva, se gandi sa nu deranjeze. Dar
cand vazu cine era acea persoana, un zambet malefic ii aparu pe fata.

-Iubitule,
sunt gata. Am ales lenjeria si rochiile care ti-au placut tie. Glasul ei era
mirific si dragalas, cu un ton de iubire. Isi intoarse privirea catre persoana
care pretindea ca e iubita lui si isi zise ca avea sa fie moarta. Vazand ca
baiatul cu care incerca sa filtreze avea deja pe cineva, se intoarse la locul
ei putin dezamagit si rusinoasa. Sakura
platise ce cumparase, apoi pleca din magazin cu brunetul pe urmele ei ce era
nefericit si nervos.

In drumul
spre casa, nimeni nu a zis nimic. Tensiunea acumulata se simtea deja in
atmosfera, tunand.”Cine
dracu se crede ea? De a facut asta?!!”
isi repeata Sasuke schimbandu-si
expresia fetei la fiecare gand rostit in minte. Sakura vazu asta, dar nu voia
sa spuna nimic. Adevarul era ca nici ea nu stia de ce facuse asta, doar ca se
simti ciudat cand vazu ca o alta fata ii zambea. Probabil a vrut sa se razbune
in legatura cu afirmatia facuta cu Toji. “Da, cu siguranta asta trebuia sa fie!”zambi.
Sasuke a intrat primul in apartament, trantind usa in urma lui.

-La
naiba, am stat dupa tine toata ziua si in plus imi placea tipa aia. De ce ai
facut asta?!

-M-am
razbunat. Zise triumfatoare de parca totul ar fi fost lapte si miere si fluturi
roz ar zbura in jurul lor. Pentru ce ai spus legat de Toji, continua ea.

-Ce
am…aa..nu imi spune ca. Sasuke incepu sa ranjeasca precum un idiot dar nu
pentru mult timp findca se trezi cu toate pungile fetei in cap.

-Nici sa
nu pomenesti de asta sau sa imi aduci vreodata vorba de asta. Daca nu, te las
fara mostenitori. La propriu Uchiha, sa nu crezi ca imi arde de glume. Spuse
aceasta apoi isi ridica pungile de jos, si intra in camera ei. Inchizand toate
incuietorile din inautru. Sasuke avea inca ranjetul pe fata desi nici el nu
stia de ce. Defapt chiar stia. “Haruno o
sa aiba surpriza vieti ei.”

“Unde o fi Uchiha?” isi spuse fata tarandusi
picioarele obosite pana la bucatarie, unde isi facuse o cafea si se aseza
linistita la masa. Il cautase pe Sasuke prin tot apartamentul, dar nu era de
gasit. Manualele lui erau de asemenea, disparate.

Dupa ce
isi termina micul de jun, se pregati si ea de facultate. Luase o rochita alba
destul de transparenta, cu o pereche de sandale cu platforma de aceiasi culoare
iar parul rozaliu, si-l prinsese intr-un coc dezordonat. Cateva suvite
obraznice ii cazusera pe fata. Iesi mai mult decat fericita din apartament. Era
posibil sa nu il vada pe Uchiha toata ziua, lucru ce o incanta extreme de mult.
In jumatate de ora ajunse in fata facultati si pasise increzatoare pe
colidoarele cladiri. La inceput nu ii se paru nimic in neregula dar cand vazu
ca toata lumea o privea, iar uni susoteau si alti radeau a inceput sa se
panicheze.

-Bravo,
Sakura Haruno. Auzise strigand vreo 5 fete destul de dragute ce stateau intr-un
colt al holului, cu pancart in mana. Cine mai
sunt si ciudatele astea?”
se intreba incercand sa gaseasca pe cineva
cu privirea. Bingo! Hinata se indrepta zambind catre ea, probabil putand sa o
lamureasca in privinta la ce o se intamplse.

-Buna,
saluta Hinata.

-Buna, ce
sunt toate astea? De ce se poarta ciudat toti astazi?

-Nu
inteleg ce vrei sa spui, Sakura.

-Serios?
Arata ea catre grupul de fete foarte fericite ca le-au observat.

-Ah, in
legatura cu asta…ma intrebam….incerca Hinata sa spuna ceva rosind.

-Ce te
intrebai?

-Saku…sunt
eu sunt virgina. Ar trebui sa ma scriu in grup.

Sakura
tipa.

-Ce?!!

Hinata
scoase confuza un afis din geanta si il arata rozaliei. Aceasta citit de cateva
ori, parca nevenindu-I sa creada. “S-a
infintat clubul virginelor. Sakura Haruno lidera.”

-Uchiha…tipa
cat putuse de tare, o sa te distrug! Te ingrop de viu!

Isi
intoarse privirea in toate directile, dar nici urma da Sasuke. Pana observa un
grup de baieti ce radeau prea tare. Se indrepta catre ei, obervandu-l pe Uchiha
in mijloc.

-Acum o
sa platesti, spuse ea luandu-l de tricou si tarandu-l pana in spatele cladiri.
Tot drumul a ignorat afirmatii gen “Hei
papusa, te fac cu o tura?”
sau “Promit ca nu o sa doara!”.

Ultima editare efectuata de catre »ღ»Mary»ღ» in Sam Iun 08, 2013 9:59 am, editata de 1 ori
»ღ»Mary»ღ»
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Ilinca(Ily) la data de Vin Iun 07, 2013 10:19 am

Intii vin si eu cu o intrebare. Mia amuznate de atat puteti fi?
Deci rad cu lacrimi, pe bune.
Clubul lui Sakura e penal rau,
sunt sigura ca Sasuke a intilnit dracul intreg. Max cumva e mostenitoarea ta?
Eh, si ei iubiti , faza asta e penala rau.
Si sasuke vorbind singura, sensibila?
Da idiotule, toate fetele au o latura
sensibila zi proasta
Max e randul tau deci vreau next ca te nebun nebun
Ja'ne . Kisses and huggs
Draculora was here
Ilinca(Ily)
Scriitor Forum
Scriitor Forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Apollo la data de Vin Iun 14, 2013 11:34 am

[size=16]
Chapter 7- “Fuck You Uchiha!”

Cand ajunsesera intr-un loc mai retras, Sakura izbucni in furie.
-Clubul virginelor? Serios? Alt idée tampita chiar nu puteia gasi pentru a te razbuna?
-A fost prea amuzant ca sa nu incerc, spuse el cu mandrie.
-Tu…
-Da? Eu ce?
-Tu…esti doar un nenorocit! Chiar nu pot crede ce mi-ai facut. Chiar in toata facultatea, tu..
Sasuke se simti dintr-o data vinovat, dar era doar din cauza ca Sakura ii provoca asta. Sasuke ca de obicei, o injura zicandu-I ca stia prea bine ca nu era bine sa il provoace.
-Idiotule…..
Fata ei era neutral si oricat de bine dispusa fusese adineauri, acum se simtea cel putin foarte distrusa. Extrem de distrusa si nevrand lacrimile incepusera sa ii curga rauri pe obraji. De data asta era chiar distrus, nu putea sa o priveasca plangang desi o ura foarte mult. Mereu se gandea ca viata i-ar fi fost mult mai placuta fara ea. O apucase de antebrat, si o forta sa il urmeze. Cei doi se indreptara catre apartament, si chiar nu vorbisera nimic. Cand erau in fata usi apartamentului, Sasuke o lua in brate pe Sakura ce o aseza pe canapea. Ea in continu plangea si chiar ii trecea prin minte ideea de a pleca de la Oxford, in fond, cat de proasta ar trebui sa fii sa te inscrii in clubul virginelor?
-Lasa-ma in pace!
-Taci doar!
-Zise cel care imi strica viata de facultate si tot din asta! Te urasc, esti un idiot, un handicapat mintal. Nu stiau parinti tai ce drac fac atunci cand te-au conceput si nici macar nu cred ca ai fost conceput. Simplu, ai fost doar un nefericit caz fara prezervativ. Un durex tampit nu exista cu 19 ani in urma! Te urasc in asa hal ca te vreau sa te vad mort, si chiar daca mort de mana mea sa fii! Sa te vad spanzurat, tu nu stii in ce hal te urasc, dar fii foarte sigur ca esti singurul ghimpe din coastele mele! De ce..tu..nu puteai sa strici viata altei fete decat pe a mea? Stiu ca ma urasti..dar..vreau doar sa mor!
-Ai terminat? Zise el cu o privire neutra. Ai terminat de blestemat ca m-am nascut si restul? Si toate celelalte? Stii doar..o data ce ma provoci nu vei sfarsi cu bine.
-Ai exagerat, idiot pervers nesimtit si…ce esti!
-Nu cred, m-am simtit prea bine! Sakura, te urasc!
-Te urasc mai mult decat crezi asta, vreau sa mor! Poate intr-o alta viata nu te-as fi intalnit pe tine..tu nu mi-ai sta in cale. Nu ai fi prostul care sa ma faca sa imi doresc moartea!
In acel moment, chiar nici el nu mai suportase ce tot spusese ea pana acum. Erau doar parodii prostesti zise la momente de nervozitate dar nici nu se putea abtine. Ii daduse o palma de care se lipisera si cateva lacrimi. Sasuke o imbratisa imediat, a fost defapt un prostesc impuls, iar unul mai mare era sa o sarute. Chiar sa ii ia puritatea pe loc desi nu ar fi fost pentru prima data. Sakura se razvratea, se tot impotrivea imbratisari lui. Voia sa ii dea un genunchi la ce avea mai sfant pe lume. Chiar sa il faca sa o omoare.
-Stii..doar lasa-ma in pace!
-Nu te voi lasa, stiu ca vrei sa ma omori. Doar calmeaza-te! NU e asa de rau!
-Badaran misogin ce esti, tu habar nu ai ce ai provocat. E reputatia mea ca femeie! Tu, un badaran chiar nu stii ce inseamna!
-S-o crezi tu! Sasuke o lasa pe canapea si se indrepta catre mini-barul din bucatarie. Bause repede ceea ce se bea in ore intregi, iar efectul il imbatase direct. Se intoarse catre ea, era chiar ciudat ca el se imbatase si nu ea.
-Sakura,..esti atat de sexi…ai fi putut fi goala pe podea..chiar acum!
Sakura isi reveni in fire si isi dori sa ii traga o palma. Dar se abtinuse, insa el avea de gand sa faca fanteziile lui conduse de alcool. O trantise pe Sakura pe covorul pufos unde, era gata sa o violeze. Ea ii daduse o palma pe care avea sa o pomeneasca toata viata lui de acum incolo, scuipand putin sange. Sakura iesise de sub el. Vrand sa il mai loveasca o data, dar fusese inteligent sa il lase in pace, apoi se indrepta catre camera ei, unde nervii luasera controlul si simtea ca din nou doarea sa il loveasca. Insa, prea franta de nervi, cazu obosita pe suprafata asternutului moale.
Cand deschise ochii, afara era deja intuneric si ploua. Sunetul masinilor trecand pe sosea imprastiind apa, era un sunet placut. Se calma, zambind incet. Aprinsese lampa, ca sa nu orbeasca din prima. Isi daduse rochia jos, si luase o camasa de nailon de noapte, care ii ajungea pana deasupra genunchilor. Nu o incheiase la primi trei nastruri, avand un aspect dezordonat. Iesise din camera, voind sa bea ceva. Se uita la ceas ce indica ora 10, mirandu-se cat putuse sa doarma. Se gandea ca Sasuke acum ar fi fost beat manga, asa ca se duse in bucatarie unde il gasise pe el inca savurand un Macallan, pe alte cuvinte tot un brand de Whiskey scump. Se aseza la masa si ingana un nu prea fericit “buna”, el ii raspunse la fel.
-E bun? Spuse aratand catre paharul Hignland Park ce avea o nunanta aramie, din fata ei. Sasuke daduse din umeri, indrumand-o sa guste. Nu era prea obisnuita cu alcoolul dar credea ca ar fi fost strict necesar sa se simta euforica dupa tot ce ii facuse baiatul. Il luase si il daduse pe gat imediat.
-Aichichi..e amar. Bautura puternica o prinse in bratele ei imediat, Sasuke incepuse sa rada. Sakura se intinse dupa alta sticla de Wiskey, un George T. .”Si asa s-au dus 1000$” gandi Sakura. “Trebuia sa zica asta cu voce tare?” se rotai pentru sine Sasuke. Sakura, ca auzindu-l se rotaise si ea la el “Heh, cine vorbeste. Parca eu ar fi trebuit sa ma imbat dupa ce mi-ai facut azi!”
Sasuke se ridica punand o mana pe masa, amenintator.
-Trebuie sa faci din orice un motiv de cearta?
-Eu nu am zis nimic, zise absolut relaxata Sakura punandu-si picioarele pe masa. “Dar nu am zis ca nu am gandit nimic, stai..ia da record back. Idiotu asta iar praca imi citeste gandurile?!” Se ridica si ea amenintatoare spre el, se uitara prin intuneric unul la altul, ceea ce era mai mult o prostiie fiindca nici nu se preaa vedeau. Dar isi simteau privirele care se urmareau unaele pe altele. Si un lucru neasteptat se intamplase.
Cei doi incepusera sa rada, sa rada tare. Chiar foarte tare si nici unul nu se putea abtine. Radeau de incepusera sa il doara pe fiecare in parte burtile, Sasuke era deja beat manga dar Sakura cazuse prea usor in bratele alcoolului. Luase inca o sticla de Hignland Park, si incepuse sa o dea pe gat. Subliniez ca sticla nu paharul, deja era plina de energie si nu simtea nici un sentiment de ura pentru cel din fata, se duse in salon unde sarise de la spatele canapelei pe canapea unde zbura ca barza si ateriza ca broscoiul pe telecomenzile televizorului. Se deschise sistemul audio unde incepuse in karaoke melodia “Fuck You-Lily Allen”.
Nu observase ca si video-playerul era deschis pe Rec. Dar vor avea sa observe.
Sakura luase una dintre telecomenzile si dupa melodie incepuse sa cante folosind pe post de microfon telecomanda de la video player:
-Look inside, look inside your tiny mind, now look a bit harder.
Sasuke venise si el, apucand o telecomanda si continuand strofa melodiei:
-Cause we're so uninspired, so sick and tired of all the hatred you harbor.
“Deci stie sa cante, nu doar sa urle.”
“Asa cum faci tu, Haruno.”
-So you say .It's not okay to be gay.
-I’m gay?!
-Well I think you're just evil.
-Yes, I’m evil.
-You're just some racist who can't tie my laces. Your point of view is medieval. Fuck you!
-Fuck you!
-Fuck you very, very much. Cause we hate what you do. And we hate your whole crew. So please don't stay in touch.
-Fuck you .Fuck you very, very much. Cause your words don't translate. And it's getting quite late. So please don't stay in touch(Sasuke).
-Do you get. Do you get a little kick out of being slow minded?You want to be like your father. It's approval you're after. Well that's not how you find it.
-Do you. Do you really enjoy living a life that's so hateful?. Cause there's a hole where your soul should be .Your losing control of it and it's really distasteful(Sasuke)
Cei doi intr-un glas:
-Fuck you. Fuck you very, very much. Cause we hate what you do. And we hate your whole crew. So please don't stay in touch. Fuck you. Fuck you very, very much. Cause your words don't translate and it's getting quite late. So please don't stay in touch Fuck you, fuck you, fuck you. Fuck you, fuck you, fuck you,
Fuck you. You say, you think we need to go to war.Well you're already in one,
Cause its people like you.That need to get slew. No one wants your opinion. Fuck you
Fuck you very, very much. Cause we hate what you do. And we hate your whole crew. So please don't stay in touch. Fuck you. Fuck you very, very much. Cause your words don't translate and it's getting quite late. So please don't stay in touch.
Fuck you, fuck you, fuck you!
Fuck you, fuck you, fuck you!
Au inceput sa rada, lasandu-se chiar in acelasi timp pe canapea.
“Nu are o voce chiar de mata strangulata”
-Mersi, nici a ta nu este mai prejos. Sakura ii zambi iar zambetul ei era atat de dragut incat nu, pur si simplu ii tresarise inima, se lasa mai adanc in canapea cu fata in pamant ca sa nu observe Sakura ca rosise. Si chiar nu stia de ce rosise.
O melodie parca mai perfecta nu putea incepe. Asta fusese momentul sa se descarce injurandu-se nu in cel mai ortodox mod. Sakura spuse ceva si Sasuke se apropie catre ea, dar atunci parca nu isi mai puteau duce aminte. Cand s-au trezit amandoi, aveau senzatia ca totul fusese un vis si zambeau ca prostii. Brusc, dechise ochii largi,dandu-si seama ca ceva nu era in regula. Spatele nu era strans din cauza bretelelor de la sutienul—inexistent! Camasa ei era deschisa la toti nasturi, fara urma de sutien pe ei. Sakura tipa, acoperindu-si cu ambele maini sani, iar Sasuke ce se pare ca adormise langa ea pe podea, nu pe canapea, sarise in picioare.
“Ghiceste cineva unde imi era sutienul? Fix pe capul lui Sasuke!”
“Oh doamne, iar sunt un om mort!”/size]

Apollo
Admin
Admin