Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16

Mesaj Scris de Fantoma la data de Sam Sept 01, 2012 6:00 am

Buna tuturor! Acesta este un fic al meu pe care l-am pus si pe alt forum asa ca unii s-ar putea sa il stiti. Am vrut sa zic asta ca sa nu credeti ca e copiat. :)

Capitolul 1

De ce sa vina aici?

Sasuke povesteste

Intr-un oras oarecare, destul de mic care e neimportant pentru unii oameni ce au milioane si isi permit cele mai scumpe lucruri de pe planeta, dar foarte important pentru mine, se afla o academie simpla in care invata doar baietii cu varsta de 17 ani. Insa acum o saptamana in urma, domnul directorul ne-a spus ca vom avea persoane noi printre noi foarte curand. La inceput m-am gandit ca nu e nici o problema ca alti baieti sa vina aici pentru ca indiferent cati tipi noi erau, tot eu ramaneam cel care conduce lucrurile pe aici.

O doamna nici tanara nici batrana a intrat pe usa si ne-a spus ca “fetele”, accentuez cuvantul fetele, sunt incantate sa vina la aceasta academie. Forfete au inceput sa se auda printre colegii mei care erau foarte uimiti dar trebuie sa recunosc ca nici eu nu ma asteptam deloc la asa ceva. Ma gandeam ca e doar o gluma nevinovata si ca vor sa isi bata joc de noi dar cu un zambet foarte mandru pe buze domnul director a confirmat cele spuse de noua noastra doamna directoare.

Din cauza acelei noutati, care a venit pe neasteptate ca o furtuna periculoasa, toata saptamana m-am gandit la ce fel de fete puteau sa vina si cum va fi cu ele aici? Lucrurile se vor schimba in bine sau vor ramane ca si pana acum la fel de plictisitoare? Avea sa fie ceva de neuitat, dupa parere mea, pentru ca nu vom mai fi doar baieti ci vor exista si multe fete capabile sa ii vrajeasca pe prietenii mei, care se entuziasmeaza pentru orice lucru minor dar eu voi avea grija sa nu ajunga prea mult pe planeta fustelor, a florilor si a servetelelor parfumate sau mai stiu eu ce. Nu vreau sa intru in detalii asa ca sa continuam.

In acea dimineata insorita, ce parea sa fie perfecta daca excludem un amanunt important si anume ca aveau sa ajunga fetele, m-am trezit la fel ca in fiecare zi, fara chef de ore sau de viata. Am inceput sa ma imbrac pentru ca trebuia sa ne aranjam elegant ca sa aratam bine in fata viitoarelor colege care binteinteles petreceau ore intregi in fata oglinzii, insa spre marea mea uimire si dezamagire am vazut ca toti din academie erau foarte aranjati, care mai de care si mai ales foarte incantati insa nu si eu. Chiar nu inteleg de ce e atat de important ca vin niste fete aici? Nu e mare lucru, ci doar o pierdere de vreme, dupa parerea mea, pentru ca nu avem nevoie de mai multi oameni in locul asta, e perfect asa cum e dar cine vrea sa-i zica asta si domnului director?

Ca deobicei am vorbit prea repede deoarece am ramas fara cuvinte cand am vazut-o si tot ce puteam sa fac era sa o admir din priviri. Un par superb de culoarea roz, cel mai frumos par pe care l-am vazut, stralucea in lumina slaba a becului, ce nu putea sa se compare cu stralucirea ei. Buzele i s-au arcuit intr-un zambet oarecum inocent dar aveam senzatia ca asta e zambetul ei de superioritate pe care il folosea ca sa vada lumea cine e sefa, insa de data asta eu eram seful aici. Mi-am oprit privirea lacoma asupra smaraldelor de un verde puternic si scanteietor, ce scanau intreaga activitate din jurul ei fiind foarte atenta la orice detaliu insa numai la mine nu se uita, din pacate. Mi-am mutat privirea pe corpul ei dar cred ca a fost o greseala pentru ca m-am trezit holbandu-ma insistent ca prostul insa nu eu eram de vina, ci ea pentru ca arata atat de bine. Pieptul ei generos era fortat sa stea inchis intr-o camasa alba imaculata, cu maneci scurte si parca urla sa ii deschei toti nasturii nu doar primii 2 pe care ii avea deja deschisi.Am mai coborat putin privirea si am dat de o silueta perfecta, ca de manechin, de o fustita pana la genunchi, spre ghinionul meu si de cele mai spectaculoase picioare pe care le-am vazut in viata mea. Atunci mi-am ridicat privirea ca sa o pot privi in acei ochi verzi foarte patrunzatori si mi-am spus in gandul meu “ trebuie sa fie a mea ”

"Acordam atentie celor care ne ignora si ii ignoram pe cei care ne adora"

Fantoma
Membru
Membru

feminin Berbec Mesaje : 58

Reputatie : 1

Data nasterii : 07/04/1997

Varsta : 19

Localizare : Departe de toti

Hobbie : Scrisul povestilor

Stare de spirit : E complicat

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: La jocul dragostei, eu castig iar tu pierzi + 16

Mesaj Scris de Innocent Kidd la data de Mar Sept 11, 2012 12:33 am

WoW...Foarte frumos...pacat ca nu a citit nimeni, dar e nemaipomenit...Sa pui nextul repede si sa ma aninti daca poti...
ILLY TE PUPACESTE DULCE DE TOT sarut

Friendship is that one thing that doesn't need money,
cars, beautifulness and things like that.
Is that one thing that needs happiness and some
crazyness to give :P

Innocent Kidd
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Scorpion Mesaje : 8

Reputatie : 1

Data nasterii : 27/10/1999

Varsta : 17

Localizare : Intotdeauna unde nu te gandesti sa cauti :)

Hobbie : Desenat, cantat, dansat, prieteni, facebook...

Stare de spirit : Ca intotdeauna.

Comentarii : Nothing to say...

Sus In jos

Mesaj Scris de Røse-.- la data de Mar Sept 11, 2012 9:33 am

Imi placee ideea ta >:d< .♥
E originala , am citit multe ficuri si n-am mai vazut asa cevaa:*
Anunta-ma de next te roog :o3!
Byee ♥

Daca nu poti scoate pe cienva din ♥ ta ,
inseamna ca acolo ii e locul ♥ !

♥♥♥Cause Im not your princess
This aint a fairytale
Im gonna find someone, Some day
Who might actually treat me well.
This is a big world,
That was a small town
There in my rearview mirror,
Disappearing now.
And it's too late for you and your White Horse
Now its too late for you and your Whïte Horse
To catch me now.♥♥♥

XoXo imbratisare

Røse-.-
Incepator Forum
Incepator Forum

feminin Capricorn Mesaje : 2

Reputatie : 0

Data nasterii : 09/01/1998

Varsta : 19

Localizare : Peste tot o.O

Hobbie : Desenul♥ Muzica♥ si Plimbarile prin parc♥

Stare de spirit : Happy [:

Comentarii : Give me a :) and I`m gonna give you my ♥ !

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 4:17 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum