Intrati pe : http://sasu-saku.forumhit.ro/ pentru redirectionare

Indragostita de Omul-Animal

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Indragostita de Omul-Animal

Mesaj Scris de Fantoma la data de Vin Aug 10, 2012 12:30 am

Capitolul 1

Zvonurile
Luna alba stralucea puternic acaparand intreaga atentie.Chiar daca cerul era mai intunecat ca niciodata, luna arunca o lumina doboratoare.Totul era linistit in padurea destinelor necrutatoare.De multe ori cei din oras auzeau noaptea tipete de groaza si de ajutor.Toti stiau ca daca ar intra acolo niciodata nu s-ar mai fi intors.Umblau zvonuri ca in acea padure traiesc mutanti fiorosi ce au baut apa cu diverse chimicale periculoase si astfel au devenit jumatate animale, jumatate om.Tinerii radeau de aceste vorbe spuse de oamenii mai mari si erau convinsi xa sunt povesti de adormit copii.Insa nici macar tinerii nu aveau o scuza pentru faptul ca o data la 6 luni, in noaptea in care luna,lumineaza cel mai puternic, o fata de 16 ani dispare iar in padure se aud urlete de animale si de om...

Vantul a inceput sa bata usor printre frunzele copacilor din acea padure blestemata.Toate animalele nocturne pareau disparute in aceasta noaptea de care toti se temeau.Cateva frunze s-au desprins din locul lor si s-au inaltat spre cer, plutind in jurul unui vultur de 5 ori mai mare decat cel normal.Acesta arata exact ca un vultur doar ca avea irisul ochiului gri iar pupila era alba.Pasarea enorma incepe sa coboare si se aseaza pe pamant.Inchide ochii iar dupa 5 secunde vulturul ia infatisarea unui om, de fapt unui tanar de 17 ani.Acesta avea parul brunet, drept iar ochii lui erau caprui foarte inchis.Hainele lui erau complet negre iar fata lui arata ca si cum nu ar fi dormit de zile intregi dar ochii lui erau in cea mai buna forma.Uitandu-se printre copaci, parea ca tanarul poate sa vada orice miscare si chiar asa era.

-Deci, vultur?Ce-ai vazut?intreaba o voce, apoi patru tineri, toti de 17 ani au iesit de dupa copaci, toti fiind imbracati in negru.Acestia il priveau pe vultur asteptand un raspuns.Tanarul isi drese vocea apoi cu mainile incrucisate spune pe un ton grav.

-Tinta era acolo... dar nu era singura.Mai era o fata cu ea.

Intre cei 5 s-a asezat o tacere, datorita faptului ca toti au cazut pe ganduri.Incercau sa gaseasca cea mai buna metoda de a rezolva aceasta problema.Ca de obicei un tanar blond cu ochii albastri, a vorbit primul dupa acea liniste.

-Ma ocup eu de fata.Voi luati tinta si macar de data asta incercati sa nu mai iasa cu asa de multe tipete.Nu vrem sa trezim din nou tot orasul.

Cand ajunse la finalul celor spuse tonul celui care a vorbit a devenit mai aspru iar sprancenele i s-au arcuit.Cei din jurul lui au dat din cap in tacere apoi fiecare in parte au inchis ochii, timp de 5 secunde.Cand i-au deschis, ochii tuturor aveau culoarea gri cu pupila alba si in locul tinerilor, acum era un vultur, un tigru, un urs, un rinocer si un leu in locul celui care s-a oferit sa rezolve el problema.Cei 4 au inceput sa alerge spre iesirea din padure care ducea in oras in timp ce vulturul zbura inaintea lor ca sa le arate drumul cel mai rapid spre tanara ce se plimba cu prietena ei, la ora asta tarzie pe afara.
Fantoma
Membru
Membru

feminin Berbec Mesaje : 58

Reputatie : 1

Data nasterii : 07/04/1997

Varsta : 20

Localizare : Departe de toti

Hobbie : Scrisul povestilor

Stare de spirit : E complicat

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Indragostita de Omul-Animal

Mesaj Scris de Apollo la data de Joi Aug 16, 2012 5:15 am

Hey Draga, am ajuns si eu pe la acest one shout.
Imi place pacat ca nu e prea comentat.
Sper sa aduci urmatorul capitol repede, bye bye entuziast .

Apollo
Admin
Admin

feminin Scorpion Mesaje : 254

Reputatie : 14

Data nasterii : 31/10/1997

Localizare : Tokyo

Hobbie : Grim Reapper

Stare de spirit : Lasa vinu, dai la scoala! :(

Comentarii :

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Indragostita de Omul-Animal

Mesaj Scris de Fantoma la data de Sam Sept 01, 2012 5:41 am

Nu voi mai scrie la acest One Shot asa ca rog un administrator sa il inchida.
Multumesc mult:d

"Acordam atentie celor care ne ignora si ii ignoram pe cei care ne adora"
Fantoma
Membru
Membru

feminin Berbec Mesaje : 58

Reputatie : 1

Data nasterii : 07/04/1997

Localizare : Departe de toti

Hobbie : Scrisul povestilor

Stare de spirit : E complicat